Українці можуть отримати виплати для відновлення житла, пошкодженого внаслідок бойових дій росії завдяки програмі «єВідновлення».
: Фото: Єфрем Лукацький
Внаслідок бойових дій тисячі українців втратили житло та рідну домівку. Зокрема, як повідомляють в Мінінфраструктури, від початку повномасштабної війни були зруйновані або пошкоджені майже 18,5 тис. багатоповерхових житлових будинків і більш як 142 тис. приватних садиб.
Щоб отримати компенсацію за зруйноване житло, українцям пропонують взяти участь в програмі єВідновлення.
Кошти, які нададуть в межах програми, можна буде витратити на будівельні матеріали чи ремонтні послуги. Зокрема, максимальна сума, яку можна отримати як компенсацію — 200 тисяч гривень. Використати ці гроші треба протягом 12 місяців з моменту отримання.
Усі громадяни України, чиє житло було пошкоджене внаслідок бойових дій і підлягає відновленню. Це стосується як квартир і приватних будинків, так й інших житлових приміщень, наприклад, кімнат у гуртожитку.
Пріоритет надаватиметься:
учасникам бойових дій;
людям з інвалідністю внаслідок війни;
ветеранам війни;
членам сімей загиблих військових;
мобілізованим;
багатодітним родинам;
людям з інвалідністю І та ІІ групи;
батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
опікунам/піклувальникам;
названим батькам та патронатним вихователям;
Допомога недоступна для людей, які підпадають під санкції від держави або мають судимості за злочини проти національної безпеки. Це поширюється і на їхніх спадкоємців. Зокрема, люди, які вже відремонтували своє житло власним коштом, теж не можуть претендувати на державну допомогу.
Від 10 травня українці можуть подаватися на отримання компенсації за пошкоджене житло за програмою «єВідновлення» через «Дію». Аби отримати допомогу, треба діяти за таким алгоритмом:
подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно в Дії;
відкрити у банку спеціалізований рахунок єВідновлення (можна зробити це в застосунку банків-учасників);
подати заяву на компенсацію в Дії;
після подання заявки спеціальна комісія проведе обстеження пошкодженого майна та внесе дані про нього до спеціального реєстру;
Висновок про рішення комісії прийде сповіщенням у Дію.
Отримати гроші на картку єВідновлення.
До слова, картку єВідновлення можна відкрити онлайн через банківський застосунок або ж звернувшись до відділень банків-партнерів.
Наразі до програми підключені monobank, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ. Список банків-партнерів поповнюватиметься.
Так, в перший тиждень після старту програми, українці подали 10 тисяч заяв на отримання допомоги через програму «ЄВідновлення», повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Найбільше заявок подали мешканці Харківської (3554 заяви), Київської (2852), Миколаївської (870), Донецької (688) та Херсонської (649) областей.
Однак деяким українцям, які хочуть подати заяву на виплату допомоги, не вдається подати заявку, бо «Дія» не відображає їх житло.
Головною причиною є те, що пошкоджене майно не зареєстроване в Державному реєстрі речових прав (ДРРП), а це обов’язкова умова для подання заяви на отримання допомоги в рамках програми єВідновлення.
У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України пропонують два способи, які допоможуть вирішити це питання.
Офлайн:
Зверніться до державного реєстратора при органі місцевого самоврядування у вашій громаді, який внесе дані в Реєстр, якщо вони не були внесені. За відсутності даних про нерухомість в реєстрі чи архівних складових направить запит до Бюро технічної інвентаризації для підтвердження права власності.
Перелік суб'єктів, які в умовах воєнного стану проводять державну реєстрацію, доступний за посиланням: https://minjust.gov.ua/pages/list_of_state_registrars_and_officials_ministry_of_justic.
Онлайн:
Подайте заяву на державну реєстрацію прав на нерухоме майно, що виникло до 2013 року, також можна на порталі «Дія» (обравши послугу «Державна реєстрація прав на нерухоме майно» та «Подати заяву»).
Для цього потрібно:
• заповнити онлайн-форму на отримання послуги,
• завантажити необхідні документи у форматі PDF або JPEG, що містять відомості про зареєстровані речові права на об'єкт нерухомої власності до 1 січня 2013 року,
• перевірити сформовану заяву та підписати її кваліфікованим електронним підписом.
Фото: RFE/RL Graphics
Банки-партнери програми вирішили запропонувати своїм користувачам бонуси та спеціальні кешбеки. Так, нещодавно ПУМБ приєднався до державної програми допомоги за пошкоджене внаслідок бойових дій житло. Тепер в банку власникам картки ПУМБ пропонують:
бонус на відновлення в розмірі 500 грн, який можна вивести на картку після зарахування виплати від держави;
кешбек категорію єВідновлення + в розмірі 2% на товари для будівництва та ремонту.
Зокрема, Monobank, своєю чергою, збирається надати 5% кешбеку на всі витрати з цієї картки. Він підключається автоматично під час першої витрати.
У ПриватБанку пропонують 15% кешбеку (максимум 1,5 тис. грн на одного клієнта).
Кешбек нараховуватиметься тільки за витрати протягом трьох місяців після отримання виплати на картку єВідновлення від ПриватБанку.
А-Банк пропонує оформити картку у мобільному додатку АBank24 протягом декількох хвилин та отримати кешбек до 10% на витрати у мережі магазинів Епіцентр. Також банк хоче подарувати 1 млн грн одному з клієнтів, що отримають виплату до
В Сенс Банку з усіх покупок вам повертатиметься 1%. Вивести до 25 тис. грн кешбеку на місяць можна, відкривши картку «Вигода» — він переноситиметься автоматично. Повернути реальними грошима цей кешбек теж можна, але лише за покупки, здійснені в мережі «Епіцентр». Тут розрахуватися треба або «Вигодою» або карткою єВідновлення.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!