Трагедія у Краматорську — один з найкривавіших російських терактів під час повномасштабного вторгнення в Україну.
Рівно рік тому, 8 квітня 2022 року, держава-терорист росія завдала ракетного удару по залізничному вокзалу Краматорська, який був тоді однією з головних точок евакуації для мешканців Донеччини.
Жертвами ракетного удару стали люди, які чекали на евакуацію із зони бойових дій у безпечні тилові місця. Українська влада намагалася врятувати цих людей, а росія — їх вбила. У результаті цього військового злочину проти цивільних загинула 61 людина, у тому числі 7 дітей. Поранення отримали 121 особа, 16 з них — діти.
Атака на Краматорськ не мала військових цілей. Це був класичний теракт проти мирного населення України задля залякування. Після терористичної атаки, рашисти повідомили, що армія росії знищила «бойовиків ЗСУ» на вокзалі Краматорська. Пізніше ці повідомлення було видалено.
Як і під час кожного свого злочину під час війни, москва спробувала перекласти відповідальність на Київ, заявляючи, ніби це була українська ракета. Ця брехня була спростована.
Майже рік після трагедії організації Human Rights Watch (HRW) та SITU Research закінчили своє незалежне розслідування і назвали місце, звідки війська росії запустили ракети.
Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження стосовно цього злочину, здійсненого з особливим цинізмом. Невідворотне покарання знайде всіх винних у цьому ударі, без винятку.
На знак вшанування памʼяті вбитих російською ракетою о 10:30 по всіх вокзалах України буде оголошено хвилину мовчання.
Через шість місяців після трагедії завдяки зусиллям українських воїнів рух поїздів до Краматорська було поновлено.
Тоді вокзал знову запрацював, а в місто зі столиці помчав швидкісний Інтерсіті+, яким повертались на Донеччину ті, хто не був вдома від початку повномасштабного вторгнення, а також ті, хто волів побачитись із близькими, з якими їх розлучила війна. Ці рейси стали настільки важливими, що залізниця призначила ще один поїзд до Краматорська, який стартує якраз 8 квітня, на цей раз — зі Львова.
Квитки на перший рейс були викуплені повністю, і це стало ще одним символом того, що залізниця, як і Україна, не припинятиме рух ніколи.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!