Сьогодні відбувся перший за 2026 рік обмін. Серед звільнених 150 військових та 7 цивільних.
З російської неволі повернули 157 українців/ Фото: Zelenskiy / Official
Додому з російського полону повернули 157 українців. Більшість були в полоні ще з 2022 року, повідомляє президент України Володимир Зеленський.
Як повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, сьогоднішній обмін по рахунку є 71-й та перший з початку 2026 року. Серед звільнення — 150 військових та 7 цивільних українців.
Відомо, що звільнені військовослужбовці захищали країну на луганському, донецькому, харківському, запорізькому, херсонському, сумському, київському напрямках.
Додому також повертається військовослужбовець Національної Гвардії поневолений під час захоплення ЧАЕС.
Особливістю сьогоднішнього обміну є те, що вдалося повернути додому незаконно засуджених українців.
Вік найстаршого визволеного сьогодні оборонця — 63 роки.
Загалом за час повномасштабного вторгнення Україна повернула 6266 своїх громадян, з яких — 403 цивільні особи. Такі дані наводить омбудсман Дмитро Лубінець.
Серед цієї великої кількості: 266 жінок та 6000 чоловіків. Було проведено 70 обмінів полоненими. А за 2025 рік вдалося повернути понад 2000 громадян.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!