Євген Драгомирецький брав участь у Другій світовій війні. Після цього навчався у медичному інституті й 40 років працював онкологом на Луганщині. Драгомирецький став одним з перших лікарів, хто застосував для лікування раку шкіри кріотерапію.
Фото: ЛОВА
З медициною його на багато десятиріч пов’язало поранення в руку, яке він отримав на фронті у 1942-му. Після лікування сержанта Євгена Драгомирецького направили служити у шпиталь. Із завершенням війни він остаточно обрав шлях лікаря, вступивши до профільного вишу в Одесі, повідомляє голова Луганської ОВА Артем Лисогор.
Драгомирецький до Другої світової війни працював токарем на заводі в Одесі, де робили деталі для легкових автомобілів.
В 1941 році він опинився біля Ялти, звідти його направили до Одеського піхотного училища, а потім — до Дніпра. Тут уперше потрапив під бомбардування, але дивом залишився живим.
Фото: ЛОВА
У 1942 році йому в руку поцілив уламок, медики наполягали на ампутації. Однак боєць не погодився — довго лікували, дали другу групу інвалідності й залишили працювати в шпиталі.
Після війни демобілізований воїн обрав для навчання медичний інститут, після закінчення якого за направленням приїхав на Луганщину. Справою свого життя обрав онкологію не тільки Євген Драгомирецький, а і його син Володимир.
Саме лікар Драгомирецький одним з перших застосував для лікування раку шкіри кріотерапію. Лікарській діяльності він присвятив майже 40 років життя.
У 2021 році Євгену Драгомирецькому надали звання «Почесний громадянин міста Сєвєродонецька». У 2022-му він вдруге застав війну й вимушено покинув місто. Останні роки життя чоловік провів у Вінниці.
«Моя бабуся казала: „Головне, щоб тобі не довелося побачити війну“. Втім, мені довелося, і навіть повоювати. Війна прийшла в наш дім і тепер — із рф. Українці — така нація, яка витримає усе заради Перемоги», — казав Драгомирецький при одній із зустрічі з Артемом Лисогором.
Фото: ЛОВА
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!