Щоб оформити документи, жителі Маріуполя займають чергу до «Пенсійного фонду днр» з 2-ої години ночі. Можна зайти без черги, якщо є гроші заплатити хабар.
Маріупольці вночі займають чергу до ПФ / Ілюстративне фото
Маріупольці, які лишилися жити під окупацією, щодня скаржаться на місцеву «владу». Людям не лагодять житло, відмовляють у компенсації, «ремонтники» обкрадають квартири, а приїжджі чеченці погрожують місцевим зброєю. Крім цього, люди мають проблеми з медициною та отриманням державних послуг. Щоб оформити документи, люди займають чергу до Пенсійного фонду о 2 годині ночі.
Офіційно люди можуть записатися на прийом заздалегідь та навіть обрати зручний час для візиту. Проте, насправді така система не діє.
«Записалася через Держпослуги на прийом, але, підходячи до установи, побачила величезний натовп. Показала співробітнику скрін на телефоні, де вказано номер столу і призначений час. За його мімікою розумію, що тут щось йде не за моїм планом. Ніхто нікого не чує, стоїть дикий гул зі з’ясуваннями нових списків і вчорашніх. Бабусі йдуть в рукопашну з тими, хто не в сьогоднішньому списку. Я запитала у щасливчиків, які були в першій десятці, о котрій годині вони прийшли, і вони відповіли — о другій годині ночі», — пише маріупольчанка у місцевих чатах.
Скриншот із місцевого чату
Люди розповідають, що обійти чергу можна хабарем. Ті, хто платить, можуть зайти через службовий вхід.
«Жовтневий пенсійний фонд вигадав хороший бізнес. Ті, хто не хоче стояти у чергах, заходять службовий вхід за гроші. І взагалі, у цій шарашкіній конторі давно треба навести порядок», — пише місцевий.
До російської окупації Пенсійний фонд Маріуполя дійсно працював з онлайн записом на прийом. Для зручності, користувачі могли зареєструватися на вебпорталі Пенсійного фонду і мати цілодобовий онлайн-доступ до окремих послуг.
Це стосувалося й маріупольського ЦНАПу. Незадовго до війни держорган оновив сайт. Користувачі мали змогу попередньо зареєструватися в електронну чергу та пройти віртуальну 3D прогулянку по всім локаціям ЦНАПу. На сторінках сайту розміщували актуальні новини, інформаційні картки та відповіді на найбільш популярні питання.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!