Впливова бізнес-структура, яка роками отримує держпідряди у Донецькій області та має сумнівну репутацію, вчергове отримала мільйонний контракт.
Покровськ без тендеру закупив оборонні матеріали на 11 млн грн у фірми колишнього заступника Донецького облавтодора/ колаж "Вчасно"
У Покровську, який наразі опинився в центрі бойових дій, без тендеру придбали на практично 11 млн грн оборонних матеріалів. Постачальником обрали фірму, яка роками отримує держпідряди у Донецькій області та входить у впливову бізнес-групу. Деталі контракту та історію підприємства досліджували журналісти «Вчасно».
Днями Покровська міська рада опублікувала у Prozorro чергову закупівлю фортифікаційних матеріалів на 10,8 млн грн. Цього разу знадобилося 2 тис. бухт бар'єрного рубежу «Єгоза». Поставити вироби мають у Покровську територіальну громаду до кінця січня.
Тендер, як завжди, не проводили, обґрунтовуючи це воєнним станом, нагальною потребою та спрощеною процедурою для замовників, що перебувають у зоні бойових дій. В результаті пряму угоду підписали із заздалегідь визначеним місцевим постачальником — ТОВ «Укрбудінвест-Торг».
Це вже друга закупівля влади Покровська у цього підприємства. Наприкінці 2024 року «Укрбудінвест-Торг» поставило місту рубежу «Єгоза» на понад 20 млн грн. Тоді не лише не проводили тендер, а й не опублікували договір, що знову ставить під питання прозорість використання бюджетних коштів.
ТОВ «Укрбудінвест-Торг» було засновано п’ять років тому у Покровську. Фірма займається усім чим тільки можна, серед її видів діяльності аж 108 пунктів. Проте основний КВЕД: неспеціалізована оптова торгівля.
За роки свого існування компанію обирали постачальником для 158 різних закупівель на понад 555 млн грн. Найбільш вдалим для «Укрбудінвест-Торг» став 2024 рік, коли її підряди сягнули 460 млн грн. Головні замовники — органи місцевої влади Донецької області, зокрема Департамент з питань цивільного захисту ДонОДА, адміністрації Покровська, Добропілля, Лимана, Гродівки та інші.
Засновниця компанії - Алла Леонідівна Коркішко, яка також володіє київським ТОВ «К.5». До серпня 2024 року серед засновників цього підприємства був Віктор Михайлович Коркішко — особа, тісно пов’язана з дорожнім бізнесом у Донецькій області.
Коркішко Віктор у 2013 році обіймав посаду заступника директора ДП «Донецький облавтодор» та був депутатом від Партії регіонів у Донецьку. Нині він разом із партнерами контролює низку компаній, які стабільно отримують вигідні державні контракти в регіоні. Серед його підприємств: ТОВ «Перша українська дорожньо-будівельна компанія»; ТОВ «Будівельна компанія Будмонтажпроект»; ТОВ «Компанія місторбуд»; ТОВ «Київдортехнологія».
«Перша українська дорожньо-будівельна компанія» та «Київдортехнологія» — основні підрядники у Донецькій області з дорожніх робіт. «Будмонтажпроект» та «Компанія містдорбуд» майже не беруть участі в закупівлях, але регулярно надають техніку в оренду іншим фірмам цієї структури. Така схема дозволяє замикати фінансові потоки всередині власної структури.
Нещодавно журналісти «Вчасно» повідомляли, що Донецька обласна державна адміністрація запланувала витратити 350 млн грн на дорожні роботи у 2025 році. Серед підрядників також фігурують «Перша українська дорожньо-будівельна компанія» та «Київдортехнологія».
Детальніше про зв’язки та діяльність цієї групи підприємств можна дізнатися у розслідуваннях «Вчасно»:
Крім того, фірми також мають спільних керівників і власників, серед яких:
Раїса Кіріндясова — мати Максима Кіріндясова, колишнього начальника міліції Донецька до 2014 року.
Вадим Чайка — наразі керівник однієї з фірм бізнес-групи — «Компанія місторбуд». Раніше очолював комунальне підприємство в Краматорську, яке займалося ремонтом доріг.
Олександр Гарбуз — власник ТОВ «Лідербуд Компані», що останнім часом активно отримує підряди на поставку фортифікацій для Донецької області.
Таким чином, «Укрбудінвест-Торг» виявляється не просто місцевим постачальником, а частиною великої бізнес-групи, пов’язаної з великими державними контрактами у Донецькій області.
Отже, закупівлі Покровської міськради вкотре показують, як бюджетні кошти розподіляються без конкуренції та відкритості. Контракти регулярно отримують одні й ті ж компанії, які пов’язані між собою та роками співпрацюють із місцевою владою. Звичайно, що це ставить під сумнів ефективність витрачання державних коштів.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!