Ще 277 українських воїнів повернулися додому з російського полону. Попри обіцянки повноцінного режиму припинення тиші на фронті так і не відбулося.
Колаж "Вчасно"
Підписуйтеся і на наш Telegram-канал — так зручніше оперативно отримувати важливу і цікаву інформацію.
У суботу, 19 квітня, Україна та рф провели обмін полоненими. Ще 277 воїнів повернулися додому з російського полону. Більшість з тих, кого вдалося повернути під час вчорашнього обміну — це молодь після 2000 року народження
Загалом від початку повномасштабної війни вдалося повернути додому з російської неволі вже 4552 людини — воїнів та цивільних.
19 квітня глава рф путін оголосив «великоднє перемир’я», що начебто передбачає зупинку всіх бойових дій в Україні з вечора 19 квітня до опівночі 21 квітня.
У відповідь Президент Володимир Зеленський назвав заяву очільника Кремля про «великоднє перемир’я» у війні рф проти України «черговою спробою пограти з життями людей». А глава української дипломатії Андрій Сибіга коментуючи «великоднє перемир’я» путіна, заявив, що Україна має значний досвід, коли заяви очільника Кремля не збігалися з його діями.
ВВС з посиланням на джерело в ЗСУ повідомило, що українські військові отримали наказ не відкривати вогонь після початку «перемирʼя».
За словами старшого офіцера, команда на припинення вогню надійшла буквально за кілька хвилин після старту оголошеного москвою «великоднього перемирʼя».
Зеленський запропонував продовжити припинення вогню на 30 днів, якщо на фронті дійсно запанує тиша.
За перші 6 годин «великоднього перемирʼя» армія рф провела 387 обстрілів і 19 штурмів. А ще росіяни 290 разів застосовували безпілотники.
16 квітня Верховна Рада підтримала чергове продовження загальної мобілізації та воєнного стану до 6 серпня 2025 року. 18 квітня відповідні законопроєкти підписав Президент України Володимир Зеленський. Це буде 15-те аналогічне рішення упродовж повномасштабної війни.
Нині під Торецьком противник зосереджений над зрізанням виступу ЗСУ вздовж дороги Костянтинівка — Авдіївка. Крім того, йдуть дуже жорстокі бої в самому Торецьку та околицях. У місті є наші війська, проте ворожі сили переважають. Як сьогодні виглядає місто, за яке більш ніж 10 місяців тривають активні бої - показали українські військові.
Володимир Зеленський призначив нового очільника Луганської обласної військової адміністрації - Олексія Харченка. Раніше цю посаду обіймав Артем Лисогор.
Також Президент України підписав указ про створення 10 військових адміністрацій у Маріупольському та Волноваському районах на Донеччині. Усі населені пункти, де створено нові адміністрації, перебувають під тимчасовою окупацією з 2022 року.
Після початку роботи нових військових адміністрацій свої повноваження втрачають місцеві військово-цивільні адміністрації, які діяли раніше.
17 квітня війська рф здійснили спробу наступу в напрямку Покровська. Сили оборони України знищили наступальну групу, зокрема, 115 одиниць техніки, 200 осіб особового складу ворога. Попри масовані обстріли у Покровську залишається близько 2 тис. місцевих жителів. Місцевих з палаючого міста евакуюють поліцейські та волонтери.
У Покровській МВА заявили, що тимчасово вилучатимуть дітей у тих батьків, які повертають їх в обстрілюване місто та громаду і наражають на небезпеку.
З-поміж тих, кого вдалося повернути «на щиті», оборонців полеглі з Курахівського, Покровського, Бахмутського, Вугледарського, Луганського, Запорізького, Сумського, Харківського напрямків та з моргів на території рф.
За 10 км від фронту під щоденними обстрілами у Костянтинівці залишається близько 13 тис. жителів.
Лише у 2025 році в місті загинуло 18 цивільних. Росіяни все частіше застосовують потужні авіаційні бомби, з просуванням вглиб Донеччини російська авіація може безкарно застосовувати ці засоби ураження.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!