Продаж чиновникам Донеччини старого обладнання за ціною нового: деталі корупційної справи / ілюстративний колаж
На Донеччині Спеціалізована екологічна прокуратура завершила досудове розслідування стосовно посадової особи, яка обвинувачується у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах, та внесенні до офіційного документу завідомо неправдивих відомостей.
Так, у липні 2017 року між комунальним підприємством та приватним товариством укладено договір про закупівлю нової мобільної установки з переробки люмінесцентних та енергозберігаючих ламп загальною вартістю 31,8 млн грн.
Проте директор товариства склав та підписав завідомо неправдивий документ, а саме акт прийому-передачі зазначеного обладнання, достовірно знаючи, що воно не нове, а використовувалось попереднім власником з 2013 року.
Неправомірні дії підозрюваного призвели до безпідставного перерахування з обласного бюджету на його рахунок 16,5 млн грн.
Максимальне покарання за санкціями статей — позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Зазначимо, у Єдиному державному реєстрі судових рішень зберігаються ухвали щодо справи з таким змістом, що розслідувалася ще у 2017—2018 роках. Тоді було встановлено, що представниками комунального підприємства «Донецький регіональний центр поводження з відходами» було придбано у фірми «Топік ЮА» як нову мобільну установку для переробки люмінесцентних та енергозберігаючих ламп «System Herborn» німецького виробництва, яка фактично не є новою та раніше використовувалася за призначенням на території України.
До речі, тендер із закупівлі цієї мобільної установки став єдиним для «Топік ЮА» — після цього фірма більше не брала участі в держзакупівлях. Керівником фірми, згідно з відкритими реєстрами, є Олександр Степура.
З 2014 року «Донецький регіональний центр поводження з відходами» очолює Олександр Грубич. Комунальне підприємство афілійоване з Департаментом екології та природних ресурсів Донецької ОДА. Раніше КП очолював чинний глава департаменту Сергій Натрус.
У січні 2022 року Спеціалізована екологічна прокуратура спрямувала до Краматорського міського суду обвинувальний акт щодо Грубича за фактом неналежного виконання своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам. Як йшлося у пресрелізі на той час, під час отримання мобільної установки службовець нібито не перевірив її фактичний стан та підписав акт прийому-передачі майна без зауважень до його якості. На підставі чого бухгалтерія підприємства сплатила постачальнику обумовлену суму.
Наразі, як бачимо, про участь чиновника у корупційній схемі не йдеться. І в суді відповідатиме недобросовісний підрядник.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!