Путін відмовився від оборони Луганщини на користь Херсонської та Запорізької областей, — ISW

Поразка військ рф під Лиманом Донецької області сигналізує про те, що оборона окупованої Луганщини не в пріоритеті глави країни-агресора путіна. Замість зміцнення там оборонних рубежів, москва, насамперед прагнутиме утримати захоплені Херсонську та Запорізьку області.

Путін вирішив не зміцнювати фронт у районі міста Куп’янськ, водночас готовий виділяти ресурси на атаки на півночі Харківщини. Про це йдеться в огляді Інституту вивчення війни (ISW) від 1 жовтня.

У відомстві нагадали, що російські війська здійснили невдалу наземну атаку на Козачу Лопань на півночі Харківської області 1 жовтня.

“Такі атаки вказують на те, що путін, ймовірно, зберігає мету відновити контроль над територією за межами областей, які він незаконно анексував, і готовий виділяти російські військові ресурси для таких наступальних дій, замість присвятити їх обороні проти українського контрнаступу на Донбасі”, – йдеться у публікації.

Також з посиланням на українські та російські джерела аналітики пишуть, що окупанти продовжували зміцнювати позиції у Херсонській та Запорізькій областях, попри недавній крах Харківсько-Ізюмського фронту та в районі Лимана.

“Рішення не зміцнювати вразливі лінії фронту в Куп’янську чи Лимані майже напевно було прийнято путіним, а не військовим командуванням, і свідчить про те, що путін дбає про утримання стратегічно важливих територій Херсонської та Запорізької областей значно більше, ніж про Луганську область”, – констатують в Інституті.

Звільнення Лимана дозволить нашим бійцям наступати на Лисичанськ, Рубіжне, Сватове, Сєвєродонецьк.

2023 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2023 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev