Путін особисто ухвалює оперативні й тактичні рішення у війні проти України — огляд західної преси 17 травня
The Guardian із посиланням на джерела серед західних військових повідомляє, що путін став настільки особисто залучений до війни проти України, що ухвалює оперативні й тактичні рішення «на рівні полковника чи бригадного генерала». Джерела додали, що путін допомагає визначити пересування окупаційних військ на Донбасі. Диктатор, як і раніше, тісно співпрацює з командувачем зс рф валерієм герасимовим.
«Ми вважаємо, що путін і герасимов беруть участь в ухваленні тактичних рішень на рівні, якого ми зазвичай очікуємо від полковника або бригадного генерала», — повідомляє військове джерело видання.
За даними співрозмовників видання, путін особисто брав участь у визначенні маршрутів пересування військ на Донбасі, де кілька днів тому російські війська неодноразово намагалися без успіху форсувати річку Сіверський Донець.
The Guardian зазначає, що зазвичай керівники держави не беруть участі у розробці оперативних рішень. «Вони мають визначати політичну стратегію, а не грузнути у повсякденних справах», — наголосив один із експертів, опитаних виданням.
Втрати військ росії, які намагалися переправитися через Сіверський Донець на Луганщині, стали одними з наймасштабніших з початку війниНагадаємо, втрати військ росії, які намагалися переправитися через Сіверський Донець на Луганщині, стали одними з наймасштабніших з початку війни. За оцінками, заснованих на відкритих джерелах, під час цієї провальної для росії операції було вбито та поранено понад 400 російських військових.
Російське вторгнення в Україну знову видихнулося — таких висновків дійшло видання The Economist. Британський журнал запитує: «Наскільки далеко може зайти Україна у своїх контрнаступах?» Ось висновки:
Харків вже відбито, а угруповання в районі Ізюма ризикує бути оточеним. Це друга велика поразка РФ після невдалої спроби захоплення Києва.
росії вдалося захопити Луганську область, але просування було болісно-повільним — 1−2 км на день. І втрати були тяжкі. Більшість Донецької області все ще знаходиться в руках України. Тепер у війні переважають запеклі артилерійські дуелі.
Це не дивно. Традиційна військова теорія свідчить, що для прориву оборонних ліній нападникам потрібна перевага три до одного над оборонцями. Росії раніше далеко.
Україна розраховує, що в середині серпня настане переломний момент, а до кінця року російська армія буде повністю розгромлена.
Американське видання The Washington Post розповідає, що російські війська намагаються утримати кордон після відходу з районів навколо другого за величиною міста України. Інститут вивчення війни заявив, що ситуація відрізняється від попередніх відступів Росії з Києва, Чернігова та Сум.
Під Харковом росіяни «прагнуть зберегти позиції в Україні», щоб запобігти українським силам просунутися до зони ураження російського міста Бєлгород, ключового центру постачання російських окупаційних військ.
The Wall Street Journal пише про завершення бойової місії в Маріуполі. Гарнізон захисників Маріуполя, які чинили опір на території заводу «Азовсталь», розпочав евакуацію.
Гарнізон захисників Маріуполя, які чинили опір на території заводу «Азовсталь», розпочав евакуаціюОскільки російська армія протягом приблизно трьох місяців перетворила Маріуполь на руїни, залишивши тисячі загиблими та позбавивши місто їжі, води, електрики та зв’язку, металургійний завод «Азовсталь», який належить бізнесмену Рінату Ахметову, став остаточним опором і символом стійкості перед обличчям, здавалося б, безнадійної ситуації.
Bloomberg озвучив інформацію, що Сенат США переважною більшістю голосів проголосував за надання допомоги Україні в розмірі 40 мільярдів доларів, підкреслюючи широку підтримку країни від республіканців і демократів, оскільки вона захищається від вторгнення Росії. Процедурне голосування в понеділок 81−11 передбачає ухвалення Сенатом закону вже в середу, якщо всі законодавці погодяться відмовитися від правил дебатів. Це надішле його на підпис президенту Джо Байдену, якщо не буде внесено жодних змін.
Der Spiegel пише, що уряд Німеччини збільшив постачання зброї в Україну для боротьби з російською армією. За останні два тижні в Україну прибули та розподілені за підрозділами армії 2450 ручних протитанкових рушниць RGW 90, 1600 протитанкових ракет DM22 та 3000 протитанкових мін DM31. Проте поки що постачання важкого озброєння ще не розпочалося. Бундесвер уже навчає українських солдатів на Panzerhaubitze 2000. Проте сім таких артилерійських систем будуть відправлені в Україну не раніше липня.