Експерти Інституту вивчення війни підтверджують дані українського Генштабу щодо нездатності російської армії вести наступальні дії одночасно на різних напрямках.
Росія більше не здатна проводити по декілька наступів одночасно/фото з відкритих джерел
Армія Росії більше не здатна проводити декілька великих наступальних операцій паралельно, вважає Інститут вивчення війни (ISW). Ознакою цього аналітики порахували недавнє перекидання орків з-під Авдіївки до району Бахмута. Рашистам довелося обирати — штурмувати одне місто чи інше.
Напередодні під час брифінгу заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних Сил України бригадний генерал Олексій Громов повідомив, що російські окупанти перекинули свої війська з Авдіївського на Бахмутський напрямок, аби посилити наступ на місто.
Окрім цього Громов заявив, що ПВК «Вагнер» у період з 30 березня втратила близько 4000 найманців у боях за Бахмут.
Фахівці наголосили, що дані українського Генштабу підтверджують їхню оцінку про те, що росіяни не здатні одночасно проводити широкомасштабні наступальні дії на декількох напрямках.
За даними аналітиків, динаміка використання бойової артилерії в Україні відображає той факт, що російські війська використовують артилерію для компенсації своїх знижених наступальних можливостей.
При цьому фахівці наголосили, що поки Кремль не зробив необхідної реорганізації своїх військових дій, щоб ефективно використати ефект масштабу для підтримки окупантів, але ситуація може змінитися.
На брифінгу 13 квітня заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов попередив, що російські зусилля щодо мобілізації стагнують через усвідомлення росіянами високого рівня причинно-наслідкового зв’язку загибелі їхніх військових в Україні. Громов заявив, що Волгоградська й Саратовська області рф виконали лише 7% (134 з 7800 «мобіків») та 14% (270 з 7600 «мобіків») своїх регіональних квот на набір у межах першого кварталу 2023 року відповідно.
Також бригадний генерал зазначив, що кремль створює «альтернативні» приватні військові компанії (ПВК), щоб заповнити ці прогалини, однак у найближчому майбутньому вони не будуть такими «потужними», як група «Вагнера».
Громов підкреслив, що Україна та її союзники не повинні недооцінювати можливості росії щодо формування сил на майбутнє для ведення для затяжної війни на виснаження.
Аналізуючи ці слова, в ISW зазначили, мовляв, раніше вже попереджали про те, що США та НАТО не повинні недооцінювати можливості росії у довгостроковій перспективі. А все тому, що країна-агресор може «відродитися», використовуючи своє населення та оборонно-промислову базу, щоб загрожувати Україні та НАТО, якщо російський диктатор путін вирішить докорінно змінити стратегію рф та розподілити військові ресурси у довгостроковій перспективі.
Зазначається, що ще 17 січня міністр оборони рф сергій шойгу оголосив про плани сформувати 12 нових маневрених дивізій протягом кількох років.
Водночас аналітики визнають, що поки кремль ще не зробив необхідної реорганізації своїх військових дій, щоб ефективно використати ефект масштабу для підтримки великомасштабного формування окупаційних сил.
Сьогодні російське міноборони застосовує напівзаходи та децентралізовані зусилля щодо вербування новобранців для відродження зс рф. Їх назвали «криптомобілізацією», де основний акцент у залученні добровольців іде на регіони, на нові дрібні ПВК й тиск на різні держпідприємства з метою спонсорування й оплати вербувальних кампаній.
Інші ключові висновки ISW:
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!