Росіяни змусили полонених захисників з Донеччини брати участь у псевдореферендумі

Росіяни примусили українських військовополонених в Оленівці взяти участь у так званому референдумі та планують загнати їх у ряди казачого батальйону «днр». 

Росіяни змусили полонених захисників з Донеччини брати участь у псевдореферендумі

Росіяни заявили про участь полонених українських військових, які знаходяться у Оленівці (підконтрольна бойовикам т.з. днр), у незаконному референдумі. Мовляв, якщо вони мають український паспорт із пропискою в Донецькій області, то мають реалізувати своє право на так зване волевиявлення. 

«Сегодня, поскольку вы все выходцы из бывшей Донецкой области, у вас есть право проголосовать. Поэтому те, кто желает, сегодня им это право предоставляется», — сказав на камеру володимир бідьовка, голова народної ради т.з. днр. 

У повідомленнях російських ЗМІ йдеться про самостійне та добровільне рішення українських військових. Проте наскільки це відповідає дійсності з урахуванням постійного озброєного контролю з боку рашистів? Відомо, що українські полонені піддаються фізичним катуванням та психологічному тиску в місцях утримання. 

Росіяни також заявляють про бажання декількох десятків полонених стати в ряди казачого батальйону імені Богдана Хмельницького, який наразі формується в «днр». Ймовірно, не маючи власних ресурсів для поповнення втрат, окупанти хочуть кинути на передову українських військовополонених. Це — порушення всіх можливих законів та звичаїв війни.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся! 

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev