Росіяни продовжують псувати життя українцям на окупованих територіях та навіть намагаються переконати їх, що це на краще. Так людям відрізають зв’язок зі світом, забирають доступ до інтернету і навіть не намагаються відремонтувати каналізацію, яка розмерзлася ще взимку.
Колаж з фото з місцевих пабліків та з відкритих джерел
Окупанти продовжують переміщувати свої війська на українські території. За словами голови РДА Сєвєродонецька Романа Власенка, кілька днів тому рашисти перекинули на Луганщину з рф нові сили, а саме «Шторм Z».
Так від початку існування військової ПВК «Шторм Z» міноборони рф розташувало декілька навчальних таборів на півночі Луганської області — це Новопсковщина, Марківщина, Міловщина, Старобільщина — де окупанти умовно навчали нових мобілізованих.
«Там їх більше охороняли, ніж чомусь навчали. Вони (росіяни, — ред.) не мали мотивації саме до військової справи, а тому зазвичай просто намагалися втекти. Місцеві мешканці говорили, що рашисти перевдягалися у цивільний одяг, ходили по хатах, мародерили, забирали одяг і пробували вертатися в російську федерацію. Окрім того, на лінії зіткнення в росіян було багато фактів дезертирства, це відбувалося масово та великими групами. Є факти, що вони вбивали своїх, а в тих, хто за ними наглядав, брали військову техніку, зброю і бігли з лінії фронту», — розповідає «Вчасно» голова РВА Сєвєродонецька Роман Власенко.
Окупанти продовжують застосовувати свою тактику наземних «м'ясних штурмів», а тому використовують своїх мобілізованих як гарматне м’ясо для того, аби наступати в районі Білогорівки та Кремінної. Окупанти також почали економити артилерію, ймовірно, через те, що мають проблеми з логістикою.
Разом з тим, ситуація в окупованих містах Луганщини теж не тішить. Як повідомляв очільник Луганської ОВА Артем Лисогор, мешканці тимчасово окупованого Лисичанська не мають можливості пересуватись по місту через те, що у вцілілих багатоповерхівках розташувались військові рф, доступ до деяких кварталів обмежений.
До слова, на окупованій Луганщині вже довгий час немає інтернету, а в YouTube навіть з’являються пропагандистські ролики на кшталт «Як змінилося життя після відключення інтернету». Іронічно, що багато людей відповідають, що «життя стало кращим, адже тепер є можливість спілкуватися наживо». Схоже, мешканців намагаються переконати, що так звана відмежованість від світу — не проблема і піде лише на краще.
Так, за інформацією від голови РДА Сєвєродонецька Романа Власенка, на «старих» окупованих територіях ще можна «відловити» стаціонарний інтернет. Мережа також є на передових позиціях, наприклад у Сєвєродонецькому районі в органів влади.
«Мобільного інтернету саме в цивільних людей немає, вони намагаються спілкуватися через різні застосунки. Окрім того, в Сєвєродонецьку-Рубіжному на 9 поверхах будинків можна „зловити“ український зв’язок», — додає Роман Власенко.
Телебачення доступне також не всюди, зокрема якщо й до нього є доступ — це лише російські канали. Разом з тим, більшість громад живуть взагалі без електроенергії, а у великих містах, як от Сєвєродонецьку, Лисичанську, Кремінній, світло то зникає, то з’являється. Рашисти намагаються відновлювати електропостачання, але все одно доступ до електроенергії має менша частина місцевих мешканців.
З водою ситуація ще гірша. Її видають бутильовану, також людям привозять технічну воду і розміщують в цистерні. Так, приміром, в Сєвєродонецьку в більшості випадків централізованого постачання води немає, а якщо є, то для дуже обмеженого кола людей — тиск дуже незначний, і воду отримує лише 1−2 поверхи.
В інших населених пунктах зазвичай використовують альтернативні методи, як колодязі чи навіть річки. Свердловини також є в деяких мікрорайонах Сєвєродонецька та Рубіжного.
Каналізація дуже погано працює, зокрема в Сєвєродонецьку та району вона фактично знищена та розмерзлася ще взимку.
Попри зусилля рашистів зіпсувати українцям життя, на окупованих територіях працює рух спротиву. Він допомагає нашим силам із наданням інформації, а також розклеює та поширює жовті стрічки, або наліпки «Старобільськ — це Україна чи Луганськ — це Україна». Окрім того, наші партизани також розкидують «їжаки» на автошляхах, щоб пошкодити російську техніку на вантажних машинах.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!