В мережі з’явилися перші випуски мультсеріалу «Хробаки» від лисичанської студії анімації «Час Пікчерз продакшн». В кожній серії автори мультика проводять аналогію головних героїв з окупантами, яких змальовують як хробаків, і в сатиричній манері їх висміюють.
Скріншот з відео мультсеріалу
Автор мультсеріалу «Хробаки» — корінний лисичанин та ілюстратор на псевдо Vit Richter, розповідає «Вчасно», що все своє життя провів у Лисичанську, окрім навчання в інституті у Харкові. Через початок повномасштабного вторгнення був змушений покинути свою домівку і дуже сподівається, що вже скоро зможе вернутися в рідне місто.
Чоловікові та його колегам хотілося розповісти про свій погляд на ситуацію в країні, зокрема й принести людям трохи радості — так на світ і з’явилися «Хробаки».
«Як і всі люди України, я так само гостро сприймаю події, які відбуваються навколо нас. Як людині творчій, хотілося якимось чином висвітлити своє бачення всього цього. Але зважаючи на те, що навкруги дуже багато напруги та негативу, хотілось трошки посмішок принести людям, не відволікаючись від сьогоднішніх реалій. Ми намагалися спрощено, іронічно потролити, так би мовити, основних дійових осіб теперішніх подій. Чи виходить у нас це, чи ні, нехай скажуть глядачі».
Кожен епізод мультсеріалу — це нова історія, яку публікують два рази на місяць, зокрема загалом планують створити 10 таких серій. В проєкті задіяли п’ятьох людей, яких повномасштабна війна розкидала по різних містах країни. За словами ілюстратора, жоден з членів команди не живе з іншим в одному місті, але, попри труднощі, відстань не заважає колективу займатися творчістю.
Аналогію з хробаками обрали теж не випадково. Команді хотілося знайти образ, який добре б асоціювався з теперішніми подіями та відтворював сутність шкідливих персонажів. Таким чином, обрали хробаків — тварин, які сприймаються людьми негативно.
«Людство, само по собі, не є системою, яка гармонійно вмонтована в природу. Для природи — це скоріше негативне явище, яке її руйнує. Так як ми працюємо в жанрі анімаційної карикатури, треба було знайти образ, який у людей породжує такі самі асоціації, як людство у природи, так би мовити.
Хробаки, нам здалося, підходять непогано. Вони, в цілому, сприймаються людьми негативно, але об'єктивно кажучи, не все так просто. Бувають паразити, а бувають і корисні хробачки, непомітні та агресивні, хижаки та жертви. Загалом все, як у людей", — наголошує ілюстратор.
На питання, чи планують в майбутньому створювати повнометражний мультфільм, ілюстратор відповідає, що про це поки рано думати, адже сатира — це жанр, який треба подавати гарячим. А тому актуальність має бути на першому місці.
«Є така думка, що з часом наш серіал трансформується у щось інше: будуть мінятись теми, дійові особи, можливо навіть жанр зміниться. Подивимось, зараз важко забігати наперед», — підсумовує лисичанин.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!