Сьогодні - День пам'яті захисників України

29 серпня в нашій країні відзначають День пам'яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність.

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Дата пам'ятної дати обрана не випадково, вона пов'язана з Іловайською трагедією 2014 року. Тоді після масштабних боїв під Іловайськом воїни АТО опинилися в оточенні. Президент рф путін заявив, що підконтрольні росії угруповання організують для них гуманітарний коридор.

Але бойовики та російські військові обстріляли шлях, яким виходили захисники України. За офіційними даними, під Іловайськом загинуло 366 військових, 429 отримали поранення.

На фото - події в Іловайську На фото - події в Іловайську

Цього року росія вже неприховано вдерлася в Україну. Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив про те, що за пів року у розв'язаній рф війні вже загинули дев'ять тисяч захисників України.

Сьогодні він звернувся до українського народу і пообіцяв, що жодна жертва не стане марною - ми продовжуватимемо боротьбу до нашої перемоги. 

"Не існує правильних слів чи слушних моментів, коли йдеться про втрати. Бо це зламані долі конкретних людей, які для своїх рідних були цілим Всесвітом. На жаль, герої вмирають. Вони здобувають вічне життя і вічну славу, залишаються нашим духовним орієнтиром і прикладом для прийдешніх поколінь українців. Але їх більше немає для тих, кому вони потрібні живі. Схиляю голову і розділяю разом із близькими та рідними біль непоправної втрати. Дякую за найбільшу жертву, свідомо віддану своїй державі. Так твориться історія і формується нація, якими захоплюватиметься світ", - написав він.

Кожного дня ми маємо згадувати про ціну, яку заплатив і продовжує платити наш народ за свою свободу. 

Вічна пам`ять та слава загиблим захисникам і захисницям України!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev