в ОРДО триває закриття підприємств і робочі бунти / Фото з відкритих джерел
Працівники страйкують через невиплату зарплат, повідомляє телеграм-канал «Вольнодумець».
Зазначається, що усі підприємства у 2015−2016 роках були «націоналізовані» ДНР, тобто просто відібрані у власників. Тепер вони перебувають під зовнішнім управлінням російської компанії «Внешторгсервис», яка не поспішає розраховуватися за вже виконану роботу.
«Робочі цих та ряду інших підприємств так званої „ДНР“, провели непублічні акції протесту, зверталися до окупаційної влади, але в результаті цього їм вдалося погасити заборгованість із зарплати лише за один-півтора місяці, хоча обіцянки були погасити повністю, — йдеться у повідомленні. — Тобто, заборгованість із зарплати залишилася ще з червня-липня».
При цьому повідомляється, що ситуацію погіршує інформація про те, що за вказівкою з Кремля в так званій «ДНР» намічається тотальне скорочення однопрофільних промислових підприємств. Зокрема, в листопаді-грудні 2020 року планується їх об'єднання з новоутвореною на окупованій Донеччині структурою, що буде підпорядковуватися тільки російській компанії «Внешторгсервис».
«Таке об'єднання і перепідпорядкування призведе до великого скорочення персоналу і фактичного списання боргів і виплат заробітних плат, як це сталося в цьому році на „реструктуризованих“ шахтах в ОРДЛО, — стверджують автори телеграм-каналу. — Тобто працівники можуть не побачити своїх уже зароблених грошей».
Зазначається, що в ОРДЛО підприємства закриваються, скорочуються або перепрофілюються у зв'язку з тим, що з одного боку — не вистачає робочих рук, а з іншого — нікому їх продукція не потрібна, та й замовлення не надходять.
«Руський мир» занадто багато вже знищив на Донбасі, тому замовлень немає", — йдеться у повідомленні.
Наразі на окупованій Донеччині простоюють колишні ремонтно-механічні заводи, які виконували великий обсяг замовлень від металургійних підприємств, збагачувальних фабрик і шахт. Деякі з них перетворилися в окремі цехи. Їх виробничі потужності у вигляді верстатів демонтуються і продаються, а цехи, що не працюють, вирізають на металобрухт, що фактично і забезпечує зарплату робочим.
«Повністю вже давно не працюють РМЗ в Петровському і Київському (на Путилівці) районах Донецька, — йдеться у повідомленні. — Будьонівський РМЗ, який раніше виконував замовлення для ДМЗ, ДКХЗ, ДЗРХІ після їх зупинки, працює одним маленьким підрозділом, виконуючи замовлення в основному по ремонту військової техніки. Ще у гіршій ситуації знаходиться Моспінський РМЗ, що забезпечував практично всі збагачувальні фабрики України обладнанням і запчастинами. Зараз там залишився один цех із шести і то, скоріше, на папері, поки там є дуже багато металоконструкцій, які потихеньку вирізаються в металобрухт»
Автори телеграм-каналу зазначають, що ця ситуація є результатом приходу «руського миру» на Донбас.