Ілюстративне фото з відкритих джерел
Голова військово-цивільної адміністрації м. Красногорівка Юрій Малашко зібрав колишніх депутатів міської ради, щоб запропонувати їм участь у дорадчому органі при ВЦА, повідомляє ІА «Вчасно».
Юрій Малашко виявив сподівання, що колишні обранці будуть проявляти ініціативу та, в разі оголошення виборів в органи місцевого самоврядування, пійдуть на вибори в якості кандидатів у депутати.
За словами керівника ВЦА, дорадчий орган, який планується створити при Красногорівській ВЦА, буде відкритий. Будь-який ініціативний мешканець міста зможе взяти в ньому участь. Вибір саме колишніх депутатів він обумовлює тим, що місцеві жителі досі їм довіряють, та в разі проведення виборів, скоріш за все, будуть голосувати за них. В рамках цієї ініціативи голова Красногорівки планує залучати міжнародні фонди для навчання майбутніх депутатів.
Проте на зустріч голови ВЦА з колишніми депутатами не допустили місцеву активістку та волонтерку Олену Косінову.
«Зустрічі за закритими дверима — не гарний початок роботи», — вважає жінка.
Окрім того, волонтерка зазначила, що співпраця з колишніми «регіоналами», які залишили місто в 2014-тому, та майже не проявляли активності весь цей час, до добра не доведе. За словами Олени Косінової, лише троє із зібраних головою ВЦА колишніх депутатів не залишили своїх виборців та приймали активну участь у житті громади Красногорівки в тяжкі часи.
«Як можна запрошувати в якості колишнього депутата того, чий батько воював на тому боці (на стороні т.зв. „ДНР“ — ред.), загинув на тому боці, воюючи за сепаратистів? Яке майбутнє може бути у нашого міста?», — дивується Олена Косінова, яка побачила на зустрічі одного з колишніх депутатів міськради.
Зі свого боку Юрій Малашко відкидає обвинувачення у залученні сепаратистів. Він вважає, що ідейні сепаратисти вже втекли, а з тими, хто залишився — треба працювати.
Пізніше від іншого учасника зустрічі стало відомо, що на закритій частині зустрічі голова ВЦА запропонував присутнім наступного разу підготувати список з можливих кандидатів на посаду голови міста. Навіщо Малашко збирає таку інформацію — учаснику зустрічі невідомо.
Військово-цивільна адміністрація в місті Красногорівка була створена влітку 2015 року.
На більшості прифронтових територій ВЦА створювалися через неможливість місцевих органів самоврядування керувати територією.
У Красногорівці, після початку бойових дій, майже весь апарат управління міста був паралізований. На засіданнях ради депутати не могли приймати рішення через недостатність голосів. Деякі чиновники та депутати виїхали з населеного пункту через небезпеку, дехто з них втік на непідконтрольну Україні територію. Так, у 2018 році в одному із сюжетів російського телеканалу місцеві мешканці навіть впізнали в одному з бойовиків свого колишнього голову — Сергія Легкоступа.
На цей час ще невідомо, чи будуть проводитися вибори в органи місцевого самоврядування в прифронтових населених пунктах, контрольованих військово-цивільними адміністраціями. Інститут ВЦА не вписується в закон про децентралізацію. Отже остаточне об’єднання громад, яке має завершитися восени 2020 року, в населених пунктах, якими керують ВЦА — неможливе, бо питання об’єднання населених пунктів в ОТГ в компетенції саме місцевих рад. В день, коли буде проведена перша сесія міської ради автоматично закінчаться повноваження ВЦА.