"Вірять, що помруть мучениками": як московські попи прирікають дітей на смерть через зазомбованих батьків на Донбасі

З початку повномасштабного вторгнення унаслідок російських обстрілів загинули та постраждали, лишилися скаліченими тисячі дітей. На жаль, нерідко їх у небезпеці лишають власні батьки, які нехтують потенційними загрозами й роблять власних дітей своїми заручниками.

Як московські попи прирікають дітей на смерть через зазомбованих батьків на Донбасі/колаж з фото Костянтина Ліберова https://www.instagram.com/libkos/

Костянтин Ліберов — фотограф, який з початку повномасштабного вторгнення постійно влаштовує відрядження у гарячі точки та фотографує будні українських воїнів.

Власними очима він бачив, наскільки може змінитися місто за тиждень або й кілька днів через росіян, які трощать все на своєму шляху.

Часто він бачить і дітей, які лишаються у смертельній небезпеці у фронтових зонах через рідних батьків, коли ті вирішують попри все лишитися в Бахмуті. 

Військовий офіцер, який нині виборює Схід України зі зброєю на фронті, пояснює фотографу: немалу роль у цій нерозумній позиції відіграє й московська церква.

фото Костянтина Ліберова https://www.instagram.com/libkos/ фото Костянтина Ліберова https://www.instagram.com/libkos/“Є випадки, коли й мама, й батько дитини — це такі люди з верстви нижчої, аніж середній клас. І от вони залишаються під обстрілами з малою дитиною чи дітьми.

Ховають тих дітей по підвалах, живуть у дуже небезпечних умовах.

Як правило, ці люди — прихожанє московського патріархату, який процвітає в Україні.

Тим паче на прифронтових територіях. 

Ці люди вірять, що росіяни в них стріляти не будуть. Вони живуть з думкою, що стріляють лише у військових (це в умовах постійних обстрілів, коли у Бахмут постійно "прилітає"). Але разом з тим вони думають: "якщо у мене щось і прилетить — я буду жертвою, мучеником", — розповідає офіцер.

Костянтин зізнається: спершу, коли почув це пояснення від військового, подумав, що це якась змова. Проте коли у касках і бронежилетах поїхали містом із військовим, зрозуміли, що той не жартував і не перекручував інформацію. 

"Ми йдемо - а назустріч нам іде чоловік. Під обстрілами. І дає молитву на благословення будинку. А на другій сторінці цього листа — молитва, яку треба читати під час небезпеки", - розповідає фотограф.

Влада Ліберова, дружина Костянтина, додає: коли мова йде про неналежні й небезпечні умови життя, мова не лише про відсутність їжі, води та електрики у будинках чи квартирах.

Найголовніша небезпека — у тому, що й батьків, і дітей може щосекунди вбити черговий російський снаряд.

А примусово забрати дітей від несвідомих батьків ні українські військові, ні будь-хто інший не може.

фото Костянтина Ліберова https://www.instagram.com/libkos/ фото Костянтина Ліберова https://www.instagram.com/libkos/

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev