Попри те, що доба минула відносно спокійно щодо наземних атак противника, обстріли громад Луганщини тривають цілодобово.
Ворог прицільно лупить по людях і будинках, а сотні людей не наважуються виїжджати з Луганщини/фото зі сторінки Сергія Гайдая
На сьогодні всі населені пункти постійно перебувають під авіаційними та артилерійськими обстрілами.
Артем Лисогор, начальник Луганської обласної військової адміністрації, на пресбрифінгу «Укрінформу» розказав, що найінтенсивніше піддаються обстрілам Білогорівка та Діброва з Невським.
Однак і досі в останньому населеному пункті ще перебуває близько 100 луганчан. Майже всі - пенсіонери, які поки що не хочуть виїжджати попри вмовляння волонтерів і правоохоронців.
Зокрема й тому, що на сьогодні Невське, порівняно з іншими населеними пунктами, лишається відносно цілим містом.
«Ворог гатить прицільно. Лише вчора наші хлопці, які разом з поліцейськими заїжджали розвозити гуманітарний вантаж, потрапили під обстріл на дорозі.
фото зі сторінки Сергія Гайдая
фото зі сторінки Сергія Гайдая
На Луганському напрямку тривають важкі бої й тактика ворога дещо інша. Майже постійно тривають наземні атаки у супроводі броньованої техніки, але ми забезпечуємо функціонування і населених пунктів, і наших «гарячих точок», — каже Артем Лисогор.
На сьогодні навіть у прифронтових містах і селах намагаються забезпечувати базові потреби кожного — попри те, що критична інфраструктура немало постраждала й більшість об'єктів зовсім не працюють.
«Ми забезпечуємо харчуванням людей (співпрацюємо з волонтерами, які туди їздять), забезпечуємо підвіз хліба, води та решти необхідних продуктів. Що стосується критичної інфраструктури, то ворог щоденно лупить просто по населеному пункту й байдуже, куди поцілить — чи в приватний будинок, чи у функціональні будівлі», — каже начальник Луганської ОВА.
Артем Лисогор також додає: тих людей, які виїхали з Луганщини, намагаються підтримувати. Тож невдовзі для їх зручності волонтерські хаби матимуть нові функції, однак які точно — поки що невідомо.
«Волонтерські хаби для переселенців розгорнуті майже у всіх областях, де перебувають луганчани. Зараз ми будемо трохи переформовувати цю мережу, тому що плануємо зміни, й розширити функцію гуманітарних хабів, аби вони могли повноцінно надавати допомогу ВПО. Це стосується як паспортизації, так і решти питань. Про цю програму ми обов’язково розкажемо, але пізніше — найближчим часом», — каже Лисогор.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!