Заборону на виїзд із міста без дозволу військкомату можуть скасувати: у Раді зареєстровано законопроєкт

Нардепи пропонують виключити з чинного законодавства всі норми щодо порядку виїзду призовників, військовозобов'язаних громадян і резервістів за межі місця проживання/перебування.

У Раді пропонують скасувати заборону на виїзд із міста без дозволу військкомату/фото з відкритих джерел

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про вільне пересування військовозобов'язаних громадян територією України без дозволу військкомату. Про це повідомляє офіційний портал парламенту.

Законопроєкт №7522 "Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення порядку виїзду призовників, військовозобов'язаних і резервістів з місця проживання в межах України" було зареєстровано у Верховній Раді у вівторок, 5 липня.

Авторами документа є народні депутати від фракції "Слуга народу": Дмитро Чорний, Кирило Нестеренко та Максим Зуєв.

На сайті Верховної Ради ще не опублікували ані тексту законопроєкту №7522, ані пояснювальної записки.

Однак один із авторів документа Дмитро Чорний у своєму Facebook оприлюднив порівняльну таблицю до законодавчої ініціативи.

Зі статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" нардепи пропонують прибрати пункт 4: "У воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов'язаних і резервістів із місця проживання без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних і резервістів СБУ, Служби зовнішньої розвідки України — без дозволу відповідного керівника)".

Зі статті 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" планують виключити пункт 6: "Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи".

Також нардепи від "Слуги народу" пропонують змінити статтю 8 ЗУ "Про правовий режим воєнного стану", прибравши з неї пункт 16: "Забороняти громадянам, які перебувають на військовому або спеціальному обліку в Міноборони, СБУ або Службі зовнішньої розвідки України, міняти місце проживання (місце перебування) без дозволу військового комісара чи керівника відповідного органу СБУ чи СЗР; обмежувати проходження альтернативної (невійськової) служби".

Отже, нардепи від "Слуги народу" хочуть виключити з чинного законодавства усі норми, що стосуються порядку виїзду призовників, військовозобов'язаних громадян і резервістів за межі місця проживання/перебування з отриманням дозволу від військкомату.

Рада може скасувати заборону на виїзд із міста без дозволу військкомату Рада може скасувати заборону на виїзд із міста без дозволу військкомату

Нагадаємо, 5 липня Генеральний штаб ЗСУ підтвердив, що в Україні діятиме заборона на виїзд із міста військовозобов'язаних громадян без дозволу військкомату. У відомстві попередили, що документи українцям видаватимуться на строк від 30 днів до 12 місяців залежно від категорії.

ЧИТАЙТЕ: Потрібен дозвіл: для військовозобов'язаних вводять обмеження на переміщення Україною

2023 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2023 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev