ФОТО. Юні пауерліфтери Донеччини — призери чемпіонату Європи

Юні пауерліфтери Донеччини на п’єдесталі чемпіонату Європи серед дівчат, юнаків, юніорок та юніорів.

З 28 квітня по 4 травня в місті Плзень (Чехія) проходять змагання чемпіонату Європи серед різних вікових категорій: юнаків, дівчат, юніорок, юніорів, чоловіків та жінок, передає Управління фізічної культури і спорту ДонОДА.

Донецьку область у складі збірної України представляють 11 спортсменів з Дружківки, Краматорська, Маріуполя, Мирнограда і Мангушського району.

Найбільш успішним на екваторі змагань є виступ дружківчанки Дар’ї Русаненко, яка стала чемпіонкою Європи у ваговій категорії до 72 кг серед дівчат. Результат у сумі триборства 530 кг дозволив Дар’ї виконати норматив майстра спорту України міжнародного класу та оновити рекорди України серед дівчат у всіх вправах. Вона здобула «золото» у присіданнях, чітко відпрацювавши на три підходи (третій — 222,5 кг), та жимі лежачи (125 кг), а також «срібло» у становій тязі (182,5 кг).

Серед юнаків у ваговій категорії до 74 кг Донеччину та Україну представив Георгій Туник з міста Мирноград. Спортсмен посів четверте місце з результатом у сумі триборства 577,5 кг і виборов малу срібну медаль у присіданні, підкоривши штангу вагою 242,5 кг.

У третій день за підсумками змагань юніорок у категорії до 72 кг срібною призеркою стала Руслана Краснова з Маріуполя, яка в сумі триборства зібрала 517,5 кг. Атлетка здобула малу срібну нагороду в присіданні з результатом 210 кг, а також дві бронзові нагороди в жимі лежачи та становій тязі, зафіксувавши вагу 127,5 кг та 180 кг відповідно.

Драматичним виявився виступ у категорії до 74 кг серед юніорів Руслана Рузімурадова з Дружківки. Виборовши малу «бронзу» у присіданні (272,5 кг), Руслан тричі не зміг впоратись із початковою вагою у жимі (217,5 кг).

У четвертий день у змаганнях серед юніорів дебютував на європейському помості Євген Чернятін з Краматорська. У категорії до 105 кг спортсмен став третім у сумі триборства з результатом 777,5 кг, здобув мале «золото» у жимі лежачи (220 кг), посів четверті місця в присіданні (280 кг) та становій тязі (277,5 кг).