На Донеччині фірми-новачки поділили 40 мільйонів гривень на таємні залізничні перевезення для «Артемсолі».

ДП «Артемсіль» Мінекономрозвитку 17 вересня уклало дві угоди про послуги із залізничних перевезень до кінця поточного року на загальну суму 40,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», передають «Наші гроші».
ТОВ «Ліал Транс» і ТОВ «Прайм Логістик Груп» отримають за організацію перевезень вантажів у власних чи орендованих вагонах по 20,00 млн грн. Більше ніяких деталей замовлень не відомо, оскільки у звітах вони відсутні, а договори не були оприлюднені.
«Артемсіль» провела нинішні закупівлі без торгів, бо вона не є замовником за законом «Про публічні закупівлі» через те, що працює на промисловій чи комерційній основі.
Обидві фірми вперше отримали державні підряди.
Створеною в травні 2018 року столичною «Ліал Транс» зі статутним капіталом 1 500 грн володіють директорка Ольга Максюта із Києва та Дмитро Фісієнко з Миколаєва. Ще вони заснували транспортне ТОВ «Керрілайн» удвох і елеваторне ТОВ «Ліал Зерно» з Денисом Сизоненком із Броварів, якому належать ФГ «Ракета» і ТОВ «Торгово-логістичний дім».
ЧИТАЙТЕ: «Артемсіль» таємно роздала 62 млн гривень на залізничні перевезення
Цьогоріч у лютому податківці почали кримінальне провадження проти ТОВ «Антранс», яке у червні отримало аналогічний підряд «Артемсолі» щодо залізничних перевезень на 20,00 млн грн. На думку слідства, «Антранс» у 2018−2019 роках незаконно випустив у вільний обіг шляхом передачі в оренду вагони, попередньо імпортовані із застосуванням митного режиму «Тимчасове ввезення». Серед орендарів вагонів був «Ліал Транс». Через це у бюджет нібито не надійшли 4,78 млн грн. У травні суд арештував вагони, а в липні зняв арешт, оскільки збиток виявився меншим і був відшкодований «Антрансом».
Столична експедиторська фірма «Прайм Логістик Груп» зі статутним капіталом 10 тис грн створена в 2016 році. Нею володіють Ольга Приймачук і директор Олександр Коваль, який був засновником нині припиненого ТОВ «Тел-Транс» разом із Наталією Фандралюк.
Торік податківці підозрювали, що «Прайм Логістик Груп», ТОВ «Аміс Трейд», ТОВ «ВК Мехбудстрой» і ТОВ «Лоджистік Технолоджис» можуть бути зареєстровані на підставних осіб невстановленими особами для мінімізації даними підприємствами митних платежів при імпорті товарів, шляхом виготовлення документів, що містять неправдиві відомості про вартісні і кількісні показники товарів. Відтоді нові ухвали по справі не з’являлись.
Артемсіль, Прозорро, закупівлі, корупція, новини Донбасу, Донецька область