Останні декілька днів окупований Донецьк зазнає значних обстрілів. Місцеві кажуть, що такої інтенсивності вогню не було навіть у 2014-му. Під обстрілами опинилися не лише околиці, а й центр міста. Окупанти традиційно звинувачують в усьому Україну, але самі донеччани, здається, почали щось підозрювати.

Обстріли у Донецьку/фото з соцмереж
Обстріли у Донецьку/фото з соцмереж

Збройні Сили України попереджають, що найближчими днями обстріли Донецька будуть ставати дедалі жорсткішими. Таким чином, росія намагається показати Заходу, що Україна нібито використовує нову зброю для знищення мирних жителів. Ще одна мета — придушити на окупованих територіях невдоволення примусовою мобілізацією населення та викликати хвилю ненависті до України. 

Однак плани московитів руйнують самі донеччани, які підтверджують, що вогонь по містах т.зв. «ДНР» ведеться з підконтрольної росіянами території, де немає ЗСУ. 

Деякі донеччани в соцмережах кажуть, що вильоти були з окупованої Макіївки. Також в обговореннях багато хто писав, що “гради” встановлюють прямо у дворах будинків та обстрілюють сусідні райони Донецька. Тому після залпу відповідь прилітає так швидко – буквально за кілька секунд.

Донеччани вважають, що зараз багато хто почав розуміти, хто саме стріляє по місту. Тому, щоб підігріти градус ненависті до України, росія вирішила почати знищення Донецька.

Про те, що обстріл Донецька — чергова провокація росії, вже пишуть навіть підконтрольні бойовикам ресурси.

«Останні обстріли житлового сектору Донецька відбуваються здебільшого з Макіївки своїми ж, і тільки повний ідіот повірить, що туди заїхали укроДРГ, — пише контрольований рашистами ТГ-канал «Донбаський кейс». — Ми знали про це з самого початку, але ... так ні, не те, що б не вірили, знаючи наших таке "цілком й ще як", просто ну занадто вже цього разу по тупому вийшло і слідів всього цього було залишено просто непомірно».

Автори зазначають, що переслідуючі власні цілі, на росії не зважають на долю звичайних жителів ОРДО, тому що вони для них ніхто.

«Такий наказ (обстрілювати — ред._ дали в Москві. Чому? Ну...донецькі для них як не крути "чужі" і їх не шкода, а головне - треба показати всьому світу які укри кровожерливі, мовляв, не можна їм РСЗВ давати», — вказують автори.

Донецьк, ДНР, ОРДО, війна обстріл