Ворог активно руйнує й обстрілює цивільне населення Покровська, Торецька, Часів Яру й прилеглих населених пунктів. У руїнах міст залишається чимало людей, які не хочуть евакуюватися. А в деяких випадках вони навіть повертаються.
У прифронтовому Покровську залишаються люди, які не хочуть евакуюватися/ ІФото: REUTERS/Anton Shynkarenko
Складна обстановка нині зберігається у Покровську. Ворог обстрілює місто не тільки FPV-дронами, а й КАБами, ствольною артилерією й іншим озброєння. Внаслідок цього мирні люди гинуть і та травмуються.
Начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін повідомив, що вже зафіксували два випадки поховання людей прямо в місті.
«Сусіди не зверталися до органів влади, ні до органів поліції, які на місці виконують свої обов’язки. Тому вони поховали людей самостійно», — каже Філашкін.
Також він зазначив, що нині у Покровській громаді залишається 3826 людей і ще 2228 — у самому місті.
«Нині в громаді є лікар-терапевт, комунальні служби, зокрема й ритуальні. Завести гуманітарну допомогу сюди вже дуже важко, — каже Філашкін. — Є також випадки, коли в Покровськ й сусідній Мирноград, Костянтинівку повертаються батьки з дітьми. Є випадки, коли ми по 3−4 рази евакуйовували сім'ю, але вони повертаються додому».
Разом з цим очільник області зазначив, що важка ситуація зберігається і в Часовоярській та Торецькій громадах. Там знаходяться 171 й 140 людей відповідно. Ще 40 осіб залишється у самому Торецьку.
«Сюди заїхати майже нереально. Все постачається завдяки військовим. Одна із самих активних фаз війни нині проходить саме у цих містах. Їх майже не існує, ворог зруйнував міста у повному обсязі, там залишаються люди, й виїжджати вони не хочуть», — додав Філашкін.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!