Мешканці Бахмута, які відмовились від евакуації, змушені тепер жити під обстрілами і тиском окупантів. Задля картинки для росЗМІ місцеві жителі тепер розповідають «лякалки» про ЗСУ.
Жителі Бахмута у роликах російських пропагандистів
Окремих людей на тимчасово підконтрольних росії територіях вже вивозять до рф. Там бахмутяни на камеру змушені показово дякувати рашистам «за визволення» та розповідати байки про «злочини ЗСУ». Тактика окупантів — не нова. Усі ці елементи інформаційної війни добре відомі ще з 2014 року, коли інформпростір заполонили розповіді про розіп`ятих хлопчиків та інші казочки роспропаганди.
Так, журналісти ресурсу «Бахмут. IN.UA» опублікували частину «історій» бахмутських зрадників, які вони розповідають для росТБ.
Світлана Рева з Бахмута. Жінка розповідає, що ЗСУ за допомогою дрона «обстріляли її подвір'я», зокрема додає, що ЗСУ ховалися у будинках цивільних, тікаючи від обстрілів. Однак її розповідь суперечить сама собі, оскільки, на її думку, росіян в Бахмуті не було. А від кого тоді ЗСУ ховалися у дворах?
«Русских тогда даже близко не было. Это было начало февраля, такое было время. Нас обстреливали со всех сторон. Они прекрасно знали, что люди живут, потому что я написала на воротах такими большими буквами: „Люди живут“», — каже Світлана Рева.
«Мы пошли за ним (ред. за мужем соседки). Нас было три женщины, хотели его забрать. Но из школы открыли огонь. Начали стрелять по нам, не давали нам его оттащить. У него не было указательного пальца. Было прострелено ухо, но он еще мог на ноги стать.
Мы его подняли на ноги, но ему выстрелили в грудь. Мы поняли, если его не бросим — то нас тоже постреляют так же", — розповідає Анна з Бахмута.
Жінку на фото звуть Анна, пропагандисти запевняють, що вона біженка з Бахмута. Фото: скріншот з відео
За словами Анни, вона бачила, як ЗСУ купляють продукти у магазинах, адже їхня поведінка здалася їй дивною. Також Анні нібито розповідали, що ЗСУ виганяють із домівок людей, грабують їх, а потім спалюють. Бахмутянка наголошує, що вона бачила поляків в Бахмуті з перекладачами, а українську армію називає «укропы» підіграючи російській пропаганді.
Історія оповідачки заходить в глухий кут, а вона починає суперечити сама собі: українські військові, як запевняє Анна, постійно розстрілювали цивільних, але чомусь не зробили це бачачи її на вулиці разом з чоловіком.
Жінка переконує, що ЗСУ розстрілювали всіх цивільних людей. Вона навіть описує, як тягнула свого пораненого, а ЗСУ в цей час намагалися докричатися до жінки, щоб вона тікала, адже земля куди вона прямує замінована. Респондентка навіть каже, що вона зверталася до ЗСУ за допомогою, але їй начебто відмовили.
«Людина, яка боїться ЗСУ й вважає його ворогом не зверталася б за допомогою до тих, кого вважає агресором. Це суперечить логіці та звичайному інстинкту самозбереження, тож щось в історії Анни з Бахмута очевидно не сходиться», — зазначають у «Бахмут. IN.UA».
Бахмутянин Анатолій Крячок підтримує інших оповідників і запевняє, що українські військові стріляли по центру міста в кінці лютого 2023 року за гроші. За словами Анатолія, виходить — білі хрести на українській техніці це нацистська символіка.
Насправді білий хрест, який використовують українці - це символ, який ще здавна зображували на козацьких прапорах. Хрест був на гербі засновника Запорозької Січі Дмитра «Байди» Вишневецького та на прапорі Богдана Хмельницького. Відповідно, із нацистською символікою хрест не має нічого спільного, попри великі намагання рашистів довести протилежне.
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!