Нелю Штепу судять за заклики до зміни меж України та створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій. Судова справа Штепи триває з 2014 року й донині.
Ексголові Слов’янська Нелі Штепі з 2014 року не можуть винести вирок/ Фото з відкритих джерел
Колишній міській голові Слов’янська Нелі Штепі дев’ятий рік не можуть винести вирок за тяжкі злочини проти основ національної безпеки України. Жінку затримали ще у 2014 році, у 2017-му звільнили, призначивши домашній арешт, а вже у січні 2018-го запобіжний захід закінчився, який більше не обирали. Нині Штепа на волі та не з’являється на судові засідання.
«Патріот Донбасу» повідомляє, що наразі справа Нелі Штепи розглядається у Київському районному суді Полтави. Нещодавно суддю Ольгу Логвінову, яка була головуючою у цьому процесі, звільнили «за загальними обставинами». Про це оприлюднена інформація на сайті ВРП.
У зв’язку з цим по справі Штепи 26 лютого відбувся новий автоматичний розподіл суддів. Наразі відомо, що цей розподіл нічого не дав. На сайті суду оприлюднено «Звіт про неможливість розподілу справи між суддями». Разом з цим відомо, що наступне засідання заплановано на 27 березня. Хто його буде проводити — невідомо.
Крім проблем зі складом суду є ще одна причина затягування справи — це відсутність самої підозрюваної Нелі Штепи. З лютого 2023 року по розгляді справи у Київському районному суді Полтави не було жодного засідання через її відсутність.
Суд ухвалював рішення про примусовий привод Штепи на засідання. Обвинувачену шукали за дев’ятьма адресами, але так і не знайшли. Нині адвокати заявляють, що Штепа хворіє.
Разом з цим виявилося, що обвинувачена вже не Штепа, у неї нове прізвище — Супрун. Воно фігурує в інформації на сайті Київського районного суду Полтави.
Нагадаємо, що Нелі Штепі 8 жовтня 2014 року оголосили остаточну підозру в скоєнні двох кримінальних правопорушень. У прокуратурі зазначили, що ексмерові Слов’янська загрожує довічне ув’язнення. До повномасштабної війни її справу розглядав Орджонікідзевський районний суд Харкова. Головуюча суддя Олена Глібко встигла провести допит Штепи та заслухати свідків.
У березні 2022-го Голова Верховного суду ухвалив розпорядження про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану. Після чого справу Штепи передали на розгляд до Київського районного суду Полтави, де досі не відбулося жодного засідання.
Відомо, що Нелю Штепу затримали після звільнення Слов’янська у липні 2014 року за звинуваченням у закликах до зміни меж України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.
Однак Штепа всі звинувачує спростовує і не вважає себе винною. Вона стверджувала, що не організовувала жодних сепаратистських заходів на підтримку «днр». На суді вона пояснювала, що закликала путіна увійти в Слов’янськ під загрозою терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв'ю для російських видань зроблені «під дулом автомата». Вимагала визнати себе потерпілою від окупантів.
Разом з цим підозрювана ексмерка ще у 2020 році брала участь у місцевих виборах Слов’янська та навіть стала депутатом міськради від «Партії миру та розвитку» — проросійської політичної сили, створеної після розколу в партії Опозиційний блок.
Попри всю відкриту проросійську діяльність Неля Штепа досі не понесла покарання за звинуваченням. Справа триває.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!