Додаток "єППО" вже допоміг бійцям збити ворожу ракету: як користуватись

За допомогою мобільного додатка "єППО" на півдні України вже було збито першу російську крилату ракету.

Додаток єППО дозволяє кожному українцю повідомити ЗСУ про ракету чи дрон-камікадзе в повітрі. Застосунок вже дає свої перші результати. Про це повідомив у Фейсбуці один з розробників додатку, співробітник конструкторської групи "Технарі" Геннадій Сульдін.

Він зазначив, що "Калібр" летів на дуже малій висоті, та через особливості рельєфу місцевості локаційно не спостерігався. Але декілька пильних громадян побачили ракету і сповістили військових за допомогою додатка єППО. Наші зенітники за кілька секунд отримали цілевказання, мали достатньо часу та без зайвих проблем, як на тренажері збили "Калібр" з ПЗРК "Ігла".

"Система спрацювала саме так, як ми мріяли в травні на початку розробки додатку. До речі, єППО замислювався саме як засіб відстеження низьколітаючих дозвукових крилатих ракет, перш за все Калібрів. Загроза типу "Шахед" з'явилася набагато пізніше", - розповів Сульдін.

Він додав, що для ППО великою цінністю є дані з сільської місцевості про ракети і "Шахеди" окупантів. Вони найчастіше йдуть по низинах в малонаселених районах. Тому українців просять допомогти своїм близьким, родичам, сусідам та знайомим знайти і встановити додаток єППО. Це дуже важливо, це можливість врятувати життя людей, зазначив Сульдін.

Додаток створили для звичайних громадян з консультаціями від фахівців ППО. Він дає можливість кожному доповісти військовим про ракети чи дрон, які ви бачите у повітрі. 

Як користуватися додатком "єППО"?

Встановіть додаток "єППО" на свій смартфон, за кілька секунд пройдіть авторизацію за допомогою «Дії», натисніть "Тест" щоб переконатись, що все ок і будьте готові доповісти про побачену загрозу. Авторизація в «Дії» необхідна, щоб вороги та "жартівники" не заважали зенітникам хибними цілями.

Як це працює?

1. Побачили повітряну ціль, крилату ракету чи дрон-камікадзе «Шахід».

2. Відкриваємо єППО на смартфоні. Обираємо тип повітряної цілі, направляємо смартфон в напрямку руху цілі та натискаємо велику червону кнопку. 

Фахівці ППО побачать відмітку на мапі, вона доповнить радіолокаційну інформацію і будуть вжиті заходи.

Чи відома ця система військовим, чи потрібна вона їм?

Так, єППО зроблено з консультаціями від фахівців ППО.

А коли буде версія для ІOS?

Наразі додаток доступний лише для Android та вже незабаром з'явиться версія для IOS.  

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev