Донеччина й Луганщина — простріляні, але зручніші для пересування: яка різниця між харківською і східними ділянками фронту

На сьогодні Донеччина та Луганщина — найгарячіші ділянки фронту. Найнебезпечніші й найсмертельніші.

На сьогодні Донеччина та Луганщина – найгарячіші ділянки фронту. Найнебезпечніші й найсмертельніші. /Фото:REUTERS/Yevhen Titov

Перед тим, як військовослужбовиця Маргарита Рівчаченко стала пресофіцеркою на цих напрямах, вона була пресофіцеркою на Харківщині.

Журналістам «Вчасно» вона пояснює, в чому територія Донеччини та Луганщини відрізняється від Харківської області в аспектах її роботи.

«Різниця між цими регіонами є, бо на території Донецької та Луганської області війна точиться вже 9 рік.

Через це на Донбасі зроблені дороги — отже, зручніше пересуватися; там є вже встановлені маршрути й позиції, які існують упродовж кількох років, що є зручнішим і для військових, і для пересування журналістів.

Але при цьому треба розуміти, що є особливості регіону — наприклад, на деяких ділянках нікого, крім військових, не зустрінеш. І інколи журналісти просять: «А знайдіть нам якогось місцевого!». А це нереально, бо уся та зона, всі села — то зона бойових дій", — зауважує пресофіцерка.

Крім того, особливістю й ще й безпека пересування на Донбасі.

На відміну від Харківщини, орієнтовно з квітня російські літаки там перестали літати — були вильоти лише з зони Придніпров'я, Ізюму, але в сам Харків вони не залітали.

Однак Харків дуже обстріляний ракетами. Натомість на Донбасі - навпаки: сильні артилерійські обстріли, ракетні, постійні авіанальоти.

«Той самий Бахмут, Соледар — вони знищені не лише артилерією, а й авіацією.

Через це завжди стоїть питання, чи безпечно проїхати в точку, навіть якщо вона на умовно безпечній території", — наголошує військова.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev