Російська пропаганда не спить і щодня намагається замилити очі своїм громадянам, аби вони хоч якось почали вірити в спроможність рашистів зазнавати успіхів на фронті, а також знівелювати українських військових.
Фейки, якими «годувала» російська пропаганда: нова підбірка
«Вчасно» підготувало підбірку нових фейкових новин, які поширювали окупанти за останній час.
Військова форма в турецьких магазинах
Ресурси окупантів нещодавно поширили знімок з одного із турецьких магазинів. На ньому зображена військова форма ЗСУ з биркою «не для продажу» в одному з турецьких магазинів класичного одягу, і це нібито підтверджує реалізацію форми.
Таким чином, пропагандистські медіа запевняють, що український однострій не призначений для комерційної реалізації, що регламентується нормативно-правовими актами ЗСУ.
У Центрі протидії дезінформації повідомляють, що зв’язалися з офіційними представниками турецького магазину «Carlo Potti», де й була сфотографована форма. У магазині повідомили, що вони не здійснюють реалізацію української військової форми, а на вітрину виставили зразок, який є лише варіантом можливого пошиття одягу. Форму разом із биркою залишив у магазині невідомий. Відтак, продавці, які не знали української, виставили її в залі без сумнівів, що напис «із підвохом».
Фейк про форму ЗСУ в Туреччині
Російські пропагандисти знову апелюють до «ущемления русскоговорящих» Україною. Цього разу ворожі медіа повідомили, що «київський режим спеціально відправляє на найважчі ділянки фронту в Донецькій області мобілізованих саме з російськомовних регіонів України». Ці військовослужбовці нібито змушені йти на ті напрямки, які просто неможливо взяти нікому, зокрема про їхню загибель українське командування рідним нібито просто не говорить.
Така інформація є фейковою. В територіальних центрах комплектування мова не є показником того, на який напрямок відправляють мобілізованого. Окрім того, люди, які виявили добровільне бажання вступити до Збройних сил, можуть самостійно обирати підрозділ для проходження служби, а також спеціальність.
У різних підрозділах на різних напрямках служать як україномовні, так і російськомовні військові, хоч українська на фронті є пріоритетною, оскільки це полегшує комунікацію між бійцями та дозволяє легше відрізнити «своїх» від окупантів.
Рашисти знову поширюють фейки про Бахмут — тепер з метою дискредитувати українських журналістів. Цього разу пропагандисти нібито знайшли «методичку», відповідно до якої наші медіа пишуть про Бахмут.
У ній начебто забороняється згадувати про втрати ЗСУ на Бахмутському напрямку, говорити про «застарілий стан озброєння» та кількість російськомовного населення Донеччини. За порушення цих правил нібито загрожує штраф розміром у 8 тисяч гривень.
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що ця «методичка» є фейковою.
«У чому наша сила публічної позиції по Бахмуту? Її не треба папірцями передавати — вона публічна. У нас щодня є позиція президента у вечірніх зверненнях, позиція Міноборони і Генштабу. І наші прес-офіцери також щодня повідомляють офіційну позицію», — спростувала ворожу дезінформацію Маляр.
Фейкова методичка, яку публікували росіяни
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!