Через те, що на прифронтових територіях подати заяву на виплати може бути важче, для мешканців будуть діяти мобільні Центри соцзахисту.
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Вже з 15 серпня стартує другий етап програми єВідновлення, а саме компенсація власникам знищеного житла. Так, за словами голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк, виплати за зруйновану війною оселю передбачають те, що люди зможуть самі вибирати місто чи село, де вони мають бажання жити чи інвестувати гроші. Зокрема буде можливість вибрати тип житла.
Тобто, українці зможуть витратити виплати, надані державою на:
— будівництво будинку. У такому випадку виплата грошових коштів відбуватиметься безпосередньо на рахунок людини
— на придбання квартири, іншого житлового приміщення з використанням житлового сертифікату
До слова, з 15 липня вже запрацювали комісії при органах місцевого самоврядування, зокрема зараз триває бета-тестування програми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Побудувати будинок чи купити квартиру: в уряді запустили другий етап програми компенсацій за житло єВідновлення
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «єВідновлення»: мешканці Донеччини подали вже 1190 заяв про зруйноване майно
Подати заявку можна буде кількома способами — через «Дію», ЦНАП, Центр соціального захисту і нотаріусів. Крім того, Шуляк каже — на прифронтових територіях є проблеми з інтернетом, через що не можна заповнити анкету через «Дію» чи ЦНАПи є зруйнованими, а тому мобільні Центри соцзахисту стануть дієвим виходом із ситуації.
Нагадаємо, що заступниця директора департаменту комунального господарства Гусева Лариса Валентинівна на брифінгу повідомила, що, до прикладу, на Донеччині кількість зруйнованого житла переважає число пошкодженого. Крім того, зараз найактивнішими громадами серед розгляду заяв саме на пошкоджені доми є Слов’янськ, Селидове, Новогродівка, Гродівка, Добропілля, Дружківка, Миколаївка. Люди тут найшвидше отримують компенсацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: єВідновлення: перші виплати грошей на ремонт житла отримають мешканці Селидівської громади
Також від 10 травня українці можуть подаватися на отримання компенсації за пошкоджене житло за програмою «єВідновлення» через «Дію». Аби отримати допомогу, треба діяти за таким алгоритмом:
подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно в Дії;
відкрити у банку спеціалізований рахунок єВідновлення (можна зробити це в застосунку банків-учасників);
подати заяву на компенсацію в Дії;
після подання заявки спеціальна комісія проведе обстеження пошкодженого майна та внесе дані про нього до спеціального реєстру;
Висновок про рішення комісії прийде сповіщенням у Дію.
Отримати гроші на картку єВідновлення.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!