Вивозити людей із регіону збираються до безпечних районів Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей.
Розпорядження кабінету міністрів №679-р підписано 2 серпня 2022 року.
Раніше про початок обов'язкової евакуації населення Донеччини оголосив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
Президент України Володимир Зеленський та Віцепрем’єр-міністерка, міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук також звернулись до жителів Донеччини з закликом бути готовими евакуюватись у більш безпечні міста.
Нагадаємо, 29 липня Кабінет міністрів створив Штаб з евакуації мешканців Донеччини. Держава запровадить обов'язкову евакуацію населення з неокупованих районів Донецької області перед початком опалювального сезону
31 липня було оприлюднено алгоритм дій для тих, хто має евакуюватися з Донецької області. Виїхати повинні понад 50 тис. дітей та понад 200 тис. дорослих. Окрім цього стало відомо, що крім виплат, які гарантує держава, евакуйованим мешканцям Донеччини передбачається додаткова допомога.
В Мінреінтеграції оголосили алгоритм дій евакуації:
звернутись на гарячі лінії Донецької ОВА або скористатись відповідними чат-ботами;
на підставі звернення до вас приїдуть додому, допоможуть зібратись та довезуть до місця евакуації;
відправка з небезпечної зони. Транспортування людей відбувається потягами та автобусами;
під час поїздки вам допоможуть оформити довідку ВПО;
після прибуття вас зустрінуть, видадуть першу фінансову допомогу від держави.
2 серпня Верещук зауважила, що, попри всі можливості обов'язкової евакуації, примушувати людей ніхто не буде. Того ж дня вона повідомила про початок евакуації з Донеччини.
"Ще раз кажу: газу, опалення, світла не буде", - Верещук про обов'язкову евакуацію жителів Донеччини
Верещук закликала мешканців Донецької області готуватись до евакуації