Лабрадор Зевс, який вижив в окупації у Лимані, знайшов нову родину та дім

Господарі лабрадора Зевса з Лиману не загинули, а рятувалися від війни в іншу область. Його з собою не взяли. Так домашній улюбленець, який колись жив у родині, став безхатнім.

Лабрадор Зевс та його новий господар "Дончанин"/ фото: ІА Вчасно

Породні та беспородні, маленькі, великі, дорослі та малюки — величезна кількість домашніх тварин на прифронтових територіях вимушені виживати у важкіх умовах після того, як їх залишили господарі. До рятування тварин долучаються не лише зоозахисникі, а й військові.

«Приїзжаєш до ветеринара, а там черга з військових — хто з собакою, хто з кішкою на руках, а дехто навіть попугу приніс лікувати, — розповідає журналісту „Вчасно“ боєць з позивним „Дончанін“. — Є такі тварини, що ледь тримаються за життя, але хлопці все одно намагаються їх рятувати».

Недарма, що всі соцмережі рясніють емоційними відео та фото військових з їх чотирилапими друзями. При кожному підрозділі обов’язково є свої кицьки та собаки, які розділяють фронтове життя захисників та захисниць.

Життя «Дончанина» також змінила одна несподівана зустріч у звільненому Лимані. У перші дні після деокупації він разом з побратимами привіз у місто гуманітарну допомогу. Було холодно, похмуро та йшов дощ. Поряд з машиною з’явився лабрадор, який не відходив від військових.

«Важко уявити, як він виживав в окупованому місті, якщо навіть люди просили у нас хліба та води. Це дуже здивувало — на вулиці третє тисячоріччя, а тут люди елементарного не бачили, — згадує «Дончанин». — Собака теж був голодний. Ми відкрили йому консерву, щоб нагадувати. Він її з'їв, а потім заскочив у машину та ліг біля круп, дивиться на нас і наче каже: «Все, я буду охороняти ваші крупи!».

З машини виходити собака відмовилася. Військові від місцевих представників ДСНС дізналися історію нового друга. Виявилося, що собаку зовуть Зевс і його у Лимані багато хто знав.

Лабрадор Зевс та його новий господар Лабрадор Зевс та його новий господар

«Нам розповіли, що господарка його евакуювалася на Західну Україну, а Зевса залишила на сусідів. Але ті теж згодом поїхали, і теж не взяли цього домашнього лабрадора з собою», — каже військовослужбовець.

Так Зевс, якого люди вже двічи зрадили, потрапив до ЗСУ. Після огляду у ветеринара з`ясувалося, що собаці приблизно 5 років, колись вона жила у добрих умовах і колись про неї дбали. Але потім його кинули. І мабуть Зевс звик жити на вулиці сам та не хотів довіряти більше людям, що деякий час він нікого не признавав.

«Я навіть спочатку думав, що він глухий, — сміється „Дончанин“ та гладить Зевса, який постійно крутиться поряд під час розмови. — Коли до нього звертався, він не реагував. Намагався збігати кілька разів. Але все змінилося після того, як він захворів. Було важко. Він навіть на лапах не міг стояти. Я возив його до ветеринара, навчився сам ставити собаці уколи. І лише після одужання він признав мене».

Лабрадор Зевс та його новий господар Лабрадор Зевс та його новий господар

Так несподівано для «Дончанина» збулася його мрія життя — мати собаку. Ще нещодавно боєць зі своєю дружиною хотіли взяти щеня бігля. І жінка навіть вже почала придивлятися його, але в їх життя на своєї позитивній хвилі вірвався Зевс з Лиману — дуже комунікабельний, веселий та завжди готовий до пригод. Любить поїсти, спати поряд з господарем, гуляти та гратися. Зі всіма військовими завжди знаходить спільну мову.

Сьогодні Зевс виглядає абсолютно щасливим. Скоро він йде у свій новий дім у Києві, де його чекає знайомство з 5 кицьками. Як це відбудеться — інтрига для всієї родини, але всі налаштовані долати будь-які труднощі, жити разом без зради та болю. Нарешті у Зевса знову буде родина.

На останок «Дончанін» розповів, що разом з Зевсом по місту бігав молодий пес породи хаскі. Його взяли до себе інші військові.

«90% всіх тварин сьогодні, які поряд з військовими — це ті, кого підібрали у зоні бойових дій. Таких дуже багато, — каже „Дончанін“. — Ми навіть жартуємо, що після війни треба буде створювати окрему спілку ветеранів війни серед собак та кішок».

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev