«Міста перетворять на примари, промисловість розпилять на метал»: окупанти не збираються відновлювати зруйновану «звільнену» Луганщину

Примарні руйнування Луганська і реально розбиті міста області: в «лнр» збираються відновлювати будинки, пошкоджені в результаті «київської агресії», замовчуючи кількість будинків, зруйнованих до фундаменту в рамках «спецоперації» кремля.

«Міста перетворять на примари, промисловість розпилять на метал»: окупанти не збираються відновлювати зруйновану «звільнену» Луганщину / фото: голова Луганської ОВА Сергій Гайдай

Критичну інфраструктуру Сєвєродонецька, де-факто обласного центру Луганщини з 2014 року, зруйновано на 100%. Житловий фонд частково не підлягає відновленню. Кількість пошкоджених ворожими снарядами будинків сягає 90%. Статистичні дані повідомляє обласна та місцева влада.  

Ідентична ситуація із вже «визволеними» Попасною та Рубіжним. Фактично обидва міста розбиті до фундаменту. Сєвєродонецьк наразі тримається з останніх сил, окупанти умисно цілять по місцям можливого скупчення людей, руйнують підприємства, заклади освіти.

Зруйновані рашистами міста Луганської області / фото: Сергій Гайдай Зруйновані рашистами міста Луганської області / фото: Сергій Гайдай

При цьому окупанти цинічно заявляють протилежне — нібито відновлення потребує окупований вісім років Луганськ. 

«Найбільша кількість будинків, які отримали пошкодження внаслідок київської агресії та підлягають відновленню в рамках держпрограми, знаходяться у Луганську», — повідомляє пресслужба лнр.

Окупований Луганськ / фото "ЗМІ" бойовиків Окупований Луганськ / фото "ЗМІ" бойовиків

У рамках так званої державної цільової програми «Підтримка у належному стані об'єктів житлового фонду та соціальної сфери лнр на 2022-2024 роки» протягом цього року «фахівці» планують відновити 204 пошкоджені під час бойових дій приватні будинки.

«На території Краснодонського району буде відновлено 55 індивідуальних житлових будинків, Перевальського району – 48, Слов'яносербського району – 41, Лутугинського району – 1, та у Луганську – 59 будинків», — повідомляє пресслужба ватажків самоназваної республіки.

Мова про відбудову зруйнованих «звільнених» рашистами населених пунктів, як бачимо, не йде. Користувачі соцмережі Фейсбук вже повідомляють, що відновлювати новоокуповані розбиті міста ніхто не збирається.

«Після довгих суперечок наших чиновників із російськими фахівцями було ухвалено рішення у кремлі, що відновлювати ці міста не будуть. Все будуватиметься навколо Луганська, цілих міст півночі та все, що було ціле до 24.02 — Краснодон, Молодогвардійськ, Алчевськ. Людей переселятимуть туди на вибір. Промисловість поновити також неможливо. НПЗ, «Азот» — будували всім союзом, збудувати ще раз немає економічного сенсу. Пилятимуть.

Звільнені міста будуть перетворені на міста-примари. Це навіть дешевше для бюджету, незважаючи на субсидії, які платитимуть там людям, що залишилися. Тепер це реалії республіки», — написав на своїй сторінці користувач Savelyi Vasserman.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі https://t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2023 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2023 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev