На Донбасі в 19 містах об’єкти інфраструктури облаштують джерелами сонячної генерації / Фото: пресслужба мінреінтеграції
Відповідний меморандум підписано між Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, НАК «Нафтогаз України» та Луганською і Донецькою облдержадміністраціями, повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.
Джерела сонячної генерації буде встановлено у рамках проєкту «Стань на світлу сторону» втілюється за фінансування НАК «Нафтогаз України». Орієнтовна сума інвестицій НАК «Нафтогаз України» складає близько 100 мільйонів гривень.
«Цей проєкт започатковано на підставі рішення Уряду, — наголосив віцепрем"єр-міністр України Олексій Резніков. — Його суть — облаштування джерелами сонячної генерації публічного простору та об’єктів, якими найбільше користуються люди на прилеглих до лінії дотику територіях України. Мінреінтеграції послідовно реалізує свою політику аби забезпечити комфорт громадян України по обидва боки лінії дотику».
Загалом визначено 65 локацій у 19 населених пунктах Донецької та Луганської областей, які будуть облаштовані джерелами сонячної генерації. Зокрема, будуть обладнані усі КПВВ. Результат у Щасті вже наочний, у Новотроїцькому його можна буде побачити вже за три тижні, наступний — у Станиці Луганській на початку наступного року.
«Але я хочу підкреслити, що йдеться не тільки про КПВВ, — стверджує Олексій Резніков. — Йдеться про будівлі та маршрути, якими наші люди на підконтрольній території активно користуються щодня. Наприклад, у Щасті буде обладнано 2 дитячих садки, 2 школи, міський палац культури, у Новотроїцькому — 2 школи, у Станиці Луганській, Авдіївці, Волновасі, Сартані — місцеві лікарні та інші об’єкти. Загалом буде облаштовано 28 шкіл і дитячих садків, 7 медичних установ, 4 палаци культури, кілька парків, десятки пішохідних переходів, зупинок і зон відпочинку. Навіть одна станція юних техніків. Головне — щоб люди бачили зміни, відчували безпеку і комфорт кожен день, поряд зі своїми будинками, у школах і садочках, де навчаються їхні діти. Це повинно стати нормою».
Впровадження проєкту націлено на енергонезалежність, екологічність, і врешті решт — економію. Наприклад, за рік на КПВВ у Щасті від сонця буде згенеровано енергії на 410 тисяч гривень.