Мешканці ТОТ мають змогу отримувати пенсії від українського Уряду. Зробити це можна звернувшись до органу Пенсійного фонду. Це стосується територій, які опинились під окупацією після 24 лютого 2022 року.
Фото: depocitphotos/Nastyaofly
Після початку повномасштабного вторгнення люди, які опинилися на тимчасово окупованих територіях, мають змогу все одно отримувати пенсію від українського Уряду. Так було прийнято Постанову № 162, якою врегульовано особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану, повідомляє Donbas SOS.
Таким чином, виплата пенсій одержувачам може здійснюватися такими способами:
— на поточні рахунки в банках;
— через національного оператора поштового зв’язку, функції якого виконує акціонерне товариство «Укрпошта».
У випадку одержання пенсії на карту суттєвих змін для пенсіонерів, які залишились та ТОТ, не відбулось. Адже кошти продовжували зараховуватись, головне їх знімати або переводити на інший рахунок.
Однак у зв’язку з тим, що «Укрпошта» не може доставляти пенсії на окуповані території, Пенсійний фонд України перераховує пенсії на їх поточні рахунки, які відкриваються в банку за зверненням органів Пенсійного фонду України без отримання від одержувачів заяв про виплату пенсії з відкриттям рахунка в банку, … і вони виплачуються одержувачам після укладення ними договору банківського рахунка з банком.
Таким чином, пенсіонерам, які залишились на окупованих після
Разом з тим, люди не знали про відкриті рахунки за ініціативою Пенсійного фонду та не зверталися до банку за укладенням договору. Саме тому якщо пенсіонер не звернувся протягом 6-ти місяців до Пенсійного фонду чи банку, зараховані на рахунки кошти були повернені назад Пенсійному фонду України.До слова, більшість територій окуповані набагато більше часу, ніж 6 місяців.
Щоб мати змогу одержати ці кошти, особі потрібно звернутись до банку та укласти договір банківського рахунка. Або якщо пенсіонер бажає отримати кошти на інший рахунок, відкритий в іншому банку, він має звернутися до органу Пенсійного фонду (з окупованої території це можливо зробити лише електронним шляхом, наприклад, через Електронний портал Пенсійного фонду України) та подати письмове звернення з зазначенням реквізитів іншого рахунку.
Пенсіонер може поновити виплати звернувшись із заявою до органу Пенсійного фонду.
Таку заяву можна надіслати в електронному вигляді через Електронний портал Пенсійного фонду України. До заяви необхідно надати реквізити банківського рахунку для зарахування виплат (зверніть увагу, не номер карти, а реквізити рахунку).
Якщо у пенсіонера є можливість авторизуватись на Порталі ПФУ з використанням «Дія.Підпис» («Дія ID»), додатково проходити відеоідентифікацію не потрібно.
Таким чином, на практиці, якщо у пенсіонера відсутній Дія.Підпис, поновити виплати, перебуваючи на ТОТ, неможливо. Лише виїжджати з окупованої території та звертатися особисто до органів Пенсійного фонду.
Постановою КМУ № 162 передбачено відновлення виплат пенсій у разі деокупації населених пунктів. Так, у разі деокупації територіальних громад Запорізької, Донецької, Луганської, Миколаївської, Харківської або Херсонської областей Пенсійний фонд України терміново без звернень одержувачів забезпечує відновлення виплати пенсій, яка була припинена в період з 1 серпня 2022 року.
Більш детальну консультацію можна отримати на Гарячій лінії 800 309 110 (дзвінки безкоштовні), або написавши в месенджери Viber/Telegram/Whatsapp за номером 935 006 918. Також можете звернутися безпосередньо до юристів організації на онлайн-приймальню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Благодійні організації на одній мапі: де українці можуть отримати гуманітарну та правову допомогу
Як Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!