Алевтина Швецова запустила великий творчий проєкт про мешканців Маріуполя, аби показати їхнє життя та те, як повномасштабна війна їх змінила.
Колаж "Вчасно". Фото: Алевтина Шевцова, з відкритих джерел
Авторка ідеї «Портретів Маріуполя» Алевтина Швецова теж з міста Марії. Жінка розповідає, що для неї важливо розповісти історії таких як вона — людей, які були змушені покидати рідну домівку та шукати прихистку в нових містах, фактично, починаючи життя з нової сторінки.
Ідея проєкту з’явилася несподівано, подруга жінки запропонувала допомогу, у випадку, якщо Алевтина захоче відволіктися та створювати щось нове.
За словами Швецової, концепція «Портретів» націлена на те, аби розповісти про людей, які опинилися в невідомих для них містах, громадах, людей, які втратили соціальні зв’язки, були роз'єднані із родичами. Описати їхнє життя в нових містах, те, чи вдалося їм опанувати нову професію, знайти на новому місці друзів та однодумців.
«Проєкт „Портрети Маріуполя“ ототожнює собою тих, хто долучений до його створення. Я маріупольчанка, в облозі міста перебувала до середини березня. Тут раніше я працювала журналісткою, у мене був свій проєкт про історію та культуру Маріуполя, який називається „Місце сили“, — розповідає Алевтина Швецова. — Коли я виїхала, перебувала у доволі депресивному стані. Якось мені написала моя подруга освітянка, сказала, якщо я буду готова відволіктись від цієї трагедії та захочу робити якісь проєкти, то вона могла б допомогти з їхньою реалізацією. Тоді у мене виникла ідея показати трагедію Маріуполя крізь портрети його мешканців. Тому що зараз ти сприймаєш життя, як художнє оповідання про війну, а насправді ці події, які більшість із нас вважають нормальними, взагалі не про нормальність, і кожен цю трагедію проживає по-своєму».
В межах проєкту команда збирається організувати експедиції у декілька міст України. Згодом проведуть виставки, на яких буде представлено історії та фото героїв, а також знімуть документальний фільм в процесі.
«Люди втратили щось дороге їхнім серцям, для мене це були, наприклад, родинні фотоальбоми, які частково згоріли в Маріуполі, а частково для мене залишаються недоступними. Мені здається, що такі речі, які створюють відчуття дому, мають бути в кожної людини.
Стежити за проєктом можна на сторінках «Портретів Маріуполя» в соцмережах
https://www.facebook.com/profile.php?id=100089116981708
https://www.instagram.com/prostirmarii/
Проєкт реалізується командою ГО «Простір Марії» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження»
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!