Потягу Лисичанськ – Хмельницький присвоїли ім’я загиблого на Донбасі воїна / фото: armyinform.com.ua
«Шановні пасажири, нічний швидкий фірмовий потяг № 137 „Максим Яровець“ сполученням Лисичанськ — Хмельницький прибуває»: саме такими словами диспетчери Хмельницького залізничного вокзалу віднині, щодня об 11.19 зустрічають і о 17.23 відправляють потяг, який долає на своєму шляху 1115 км, аби з’єднати Поділля з Донбасом, повідомляє АрміяInform.
Назвали його на честь 21-річного лейтенанта, який три роки тому загинув під час виконання бойового завдання в районі проведення АТО неподалік Мар’їнки.
ЧИТАЙТЕ: На вокзалі у Маріуполі відкрили зал очікування для військовослужбовців
«Цей потяг символізуватиме єдність нашої держави, нагадуватиме, що в Україні йде війна, — каже залізничник, друг загиблого та ініціатор проєкту Владислав Бондар. — Дуже сподіваюся, що згодом він поїде до Луганська, Донецька — бо фактично це той потяг, який до 2014-го курсував за маршрутом Хмельницький — Дебальцеве».
Мати Максима Наталія Баран зі сльозами на очах реагує на подію, вчергове згадуючи сина: «Хочу, щоб його ім’я не забулося. Максим не повернувся з війни, а потяг його імені щодня повертатиметься до рідного Хмельницького. Минуть роки, а пам’ять буде. І це пам’ять не лише про нашого сина. Це символ усіх загиблих».
Також у касовому залі Хмельницького вокзалу розмістили пам’ятну дошку з короткою біографією командира роти окремого розвідувального батальйону лейтенанта Максима Яровця з позивним «Скіф».
Указом Президента України «За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку» Максим Яровець нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, медаллю «Захисник України» від благодійного фонду Спілки Матерів Миру, почесною відзнакою міської громади «Мужність і Відвага». Він є Почесним громадянином міста Хмельницький.
Перед тим, як присвоїти потягу ім’я героя, його осучаснили. Потяг — фірмовий, другого класу, тобто поліпшеного комфорту. Для нього відбирали персонал із найкращих провідників хмельницького резерву, які можуть забезпечувати якісні послуги.
Для ухвалення рішення й підвищення класності потяга знадобилося фактично чотири місяці.
«Іменний статус для потяга є найвищою своєрідною відзнакою. Він стане в Україні другим, після поїзда Владислава Зубенка, який загинув на Майдані», — каже Владислав Бондар.