Армія рф дійшла до околиць Курахового. Це місто є важливим для росіян в перспективі наступу на Покровськ.
Армія рф дійшла до околиць Курахового й намагатиметься його окупувати/ Ілюстративне фото 93 ОМБр Холодний Яр
Зокрема, нині на Курахівському відтинку розгорнуті та оперують війська відразу трьох угрупувань військ УВ «Центр», пише військовий оглядач Костянтин Машовець.
Також за словами Машовця, противник вже спромігся обійти Селидове з півдня й таким чином забезпечив основне своє наступальне угрупування націлене на Покровськ та Мирноград.
Таким чином, у смузі дії 8-ї ЗВА (УВ «Юг») противник фактично вийшов на рубіж Максимільянівка — Костянтинівка, зайнявши охоплююче положення стосовно підрозділів ЗСУ, які обороняються західніше села Побєда.
«Але, найбільшого успіху, противник спромігся досягнути у смузі дії військ свого угрупування „Восток“. Очевидно, досягнувши оперативної раптовості своїх наступальних дій, західніше міста Вугледар, — додає Машовець. — Форсувавши річку Кашлагач західніше села Павлівка, й створивши там плацдарм, противник фактично прорвав оборону ЗСУ на всю тактичну глибину у напрямках Золота Нива — Ясна Поляна, Пречистівка — Новоукраїнка, Павлівка — Богоявленка. Внаслідок чого, противнику вдалося вийти на тили угрупування ЗСУ, яке обороняло та утримувало місто Вугледар, із заходу».
Враховуючи той факт, що на той момент, передові підрозділи противника зуміли просунутися західніше дороги Вугледар — Мар'їнка й вийти на рубіж Водяне — Катеринівка, подальша оборона та утримання міста Вугледар загрожувало повним оточенням українських військ у місті. Тому за словами Машовця вони були вимушені відійти у північно-західному напрямку, зазнавши при цьому, значні втрати в особовому складі та ОВТ.
«Надалі, противник, наростивши зусилля у смузі дії правого флангу УВ „Восток“ вдало використовуючи відкриту місцевість, зумів швидко просунутись у північному напрямку на глибину до 13−15 км, й на цей час, вийшов на рубіж Ясна Поляна — Максимівка — Трудове — Катеринівка, — додає Машовець. — Й таким чином, спромігся не тільки сформувати південний фланг всього Курахівського виступу, а й створити достатньо загрозливу ситуацію з півдня вже не тільки для тактичної групи ЗСУ, яка обороняє Курахове, а й для її тилів».
Фото: deepstatemap. live
Який основний сенс противника на Курахівському та Времівському напрямках?
«Одночасно війська УВ „Восток“ спробують прорватися на Розлив та Костянтинопіль. Й тим, й іншим для цього треба подолати десь по 10−11 км. На жаль, у нинішніх умовах, мені це не видається чимось „нереальним“ чи фантастичним, — каже Машовець. — Ба більше, якщо одночасно з цим противник розпочне, вже давно підготовлений ним „ривок на Покровськ“, то наслідки цього можуть, цілком ймовірно, набути оперативного масштабу. Й, очевидно, не на нашу користь. Звісно, це „в теорії“. Так би мовити, щодо загальних перспектив. Нині у мене немає детальної та ґрунтовної інформації, щодо характеру та розмаху атакуючих чи штурмових дій противника на окремих ділянках та відтинках вказаних напрямків».
Однак як зазначає далі Машовець, що за окремими показниками, не все так добре у «кремлівському королівстві», як здається на цей «схематичний» погляд.
«Наприклад, вже місяць, як спостерігається зменшення загальної чисельності російського стратегічного угрупування, яке діє на території України з 579 тисяч до 556 тисяч. Ті угрупування, які діють на Курахівському та Времівському напрямках, у цьому сенсі, явно не є виключенням, — пише оглядач. — Про 690 тисячні плани, озвучені, свого часу генералом Сирським, на цей час, ніхто, навіть, не заїкається. Мало того, очевидно, що в описаному мною вище можливому розвитку ситуації на Курахівському та Времівському напрямках, командуванню противника доведеться зіткнутися із певними складнощами».
За словами Машовця темпи наступу сил й засобів УВ «Центр» очевидно, відстають від аналогічних показників УВ «Восток». У цьому сенсі, противнику потрібно буде якось «узгодити» дії обох своїх флангових угрупувань.
«На цю мить, це не є легкою справою, як здається на перший погляд. Річ у тому, що характер місцевості де наступають війська УВ „Центр“ та УВ „Юг“ значно відрізняється від того, де оперують сили й засоби УВ „Восток“, — пише Машовець. — Ситуація для противника ще більше ускладнюється тим, що перед північною ударною групою знаходиться достатньо великий вузол оборони ЗСУ у Кураховому, прикритий з півночі великим водосховищем. По суті, щоб його „взяти“, противнику доведеться діяти „в лоб“, зі сходу».
Також за словами Машовця сподівання на те, що передові підрозділи УВ «Восток» вийдуть на Курахове з півдня й цим «посприяють взяти» його, поки що видається сумнівним. Адже, для цього наступаючим бригадам доведеться спочатку таки взяти Дальнє та прорватися через Успенівку діючи виключно з півдня.
«Це зробити для них буде важкувато. Як показує практика, стійкість оборони ЗСУ підвищується, якщо вона починає спиратися на природні бар'єрні рубежі у цьому випадку на р. Сухі Яли, — пише Машовець. — По суті, подальша доля вузла оборони у Курахове буде вирішуватися південніше нього, саме по р. Сухі Яли. Якщо ЗСУ зможуть утримати рубіж Зеленівка — Янтарне — Успенівка — Іллінка, то під Курахове російські війська з великою долею ймовірності ризикують вляпатись «у м’ясорубку». Отож, як на мене, нині Курахівський виступ є найближчим «до ліквідації». Однак, це зовсім не означає, що так воно й трапиться в обов’язковому порядку. У цьому сенсі, найближчі два тижні, повинні дати «певні відповіді», стосовно його подальших «перспектив».
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!