ЗСУ повернули село Піщане, яке розташовано за 5 кілометрів від Покровська, під контроль України. Також російські війська були потиснені з ще декількох населених пунктів поряд. рф може змінити пріоритет наступальних операції з Покровська на Костянтинівку навесні та влітку 2025 року, через що просування ворога на Покровському напрямку значно сповільнилося останнім часом.
Удар росії по ЧАЕС, переговори про припинення війни в Україні, контратаки ЗСУ та звільнення села під Покровськом: важливе за тиждень/колаж Вчасно
Підписуйтеся і на наш Telegram-канал — так зручніше оперативно отримувати важливу і цікаву інформацію.
Цього тижня росіяни випустили майже 1220 авіабомб, понад 850 ударних дронів і більш ніж 40 ракет різних типів проти України. Про це заявив президент Володимир Зеленський.
Офіційні особи США і росії направляються до Саудівської Аравії, щоб почати переговори щодо України. Зустріч має відбутися найближчими днями. Видання Reuters з посиланням на джерела пише, що переговори будуть спрямовані «на припинення майже трирічної війни Москви проти України».
У кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки конгресмен США Майкл Маккол заявив, що метою переговорів є організація зустрічі президента США Дональда Трампа, глави кремля володимира путіна і президента України Володимира Зеленського, «щоб нарешті принести мир і покласти край цьому конфлікту».
Нагадаємо, що 12 лютого Трамп поспілкувався із журналістами у Білому домі через кілька годин після своєї телефонної розмови з путіним, під час якої, за словами Трампа, вони домовилися негайно розпочати мирні переговори щодо війни, яку РФ веде проти України.
Після розмови з Путіним Трамп мав телефонні переговори із президентом України Володимиром Зеленським.
Президент України Володимир Зеленський 9 лютого заявив, що готовий до серйозних переговорів про угоду щодо припинення війни, якщо союзники нададуть гарантії безпеки, а не просто запевнення.
Росія атакувала ЧАЕС близько першої ночі 14 лютого, всього за кілька годин до старту Мюнхенської безпекової конференції.
Дрон із фугасною бойовою частиною влучив у саркофаг над зруйнованим четвертим енергоблоком. Експерти МАГАТЕ, які перебували на території ЧАЕС, побачили дим на даху укриття та відчули запах горілого пластику.
За даними МАГАТЕ, через влучання дрона з фугасною бойовою частиною пошкоджено зовнішню та внутрішню оболонки арки. Діаметр отвору становить близько 6 м. Також пошкоджено певне обладнання й електричні кабелі.
Попри значні руйнування, рівень радіації залишається в нормі. Після остаточної ліквідації пожежі на ЧАЕС мають намір встановити додаткові вимірювальні датчики. Зараз цього не роблять, щоб унеможливити їхнє пошкодження.
Наступ військ рф на південь і південний захід від Покровська за останні два тижні сповільнився. Це відбувається на тлі того, що російське командування може віддати пріоритет наступальним операціям навесні і влітку 2025 року на Костянтинівку — найпівденнішу точку лінії оборони України в Донецькій області.
Аналітики зазначають, що в грудні 2024 року і січні 2025 року, війська рф, які були спрямовані на розширення російського виступу на південь і південний захід від Покровська, швидко просувалися вперед. Однак із лютого 2025 року настання росіян на південний захід від Покровська сповільнилися.
Зокрема, президент України Володимир Зеленський заявив 14 лютого під час Мюнхенської безпекової конференції, що ситуація на Покровському напрямку останніми днями покращилася, а представник української бригади, що діє в цьому районі, заявив, що активність рф останніми днями стала менш інтенсивною.
Разом с цим низка українських контратак на Покровському напрямку мала певний успіх. Силам оборони вдалося звільнити село Піщане у Донецькій області від російських окупантів.
Ситуація на фронті наразі дуже стрімко змінюється. Можна навіть говорити про незначний перелам дій ворога.
«Схоже, що саме на Покровському напрямку, обережно можна сказати, певний перелам все ж таки відбувся. Принаймні так можна вже сказати із посиланням на президента», — наголосив речник ОСУВ «Хортиця» Віктор Трегубов
Тім не менш противник не полишає спроб захопити місто. Наразі основна мета — перерізати трасу з Донеччини на Дніпро.
Центр Покровська постійно обстрілюється КАБами, а на залізничному переїзді і під'їздах до Покровська атакують FPV-дрони з оптоволокном. Боєць мотопіхотного батальйону 93-ї бригади на ім'я Богдан показав місце, де його буквально здуло вибуховою хвилею від КАБу.
У той час, коли Покровськ Донецької області потерпає від регулярних обстрілів і знаходиться поряд з лінією фронту, місцева влада витратила майже 100 тис. грн на чергову закупівлю квітів для святкових урочистостей.
З прифронтового Покровська триває евакуація. Якщо Ви або Ваші рідні потребують евакуації, звертайтесь за телефоном: 0−800−300−101, контактний центр Покровської МВА або ж 0 (96) 840 41 02, Олег
Через загострення ситуації на фронті поблизу Краматорська розпочали будівництво фортифікацій.
«Якщо ворог раніше навалився на Покровськ, то зараз всі сили окупантів кинуті на Костянтинівку. Нарешті з’явилися візуальні ознаки того, що вибудовується фортифікація. Принаймні, навколо Краматорська зараз риється широкий протитанковий рів, вставляються „зуби дракона“. Бачимо, що просування ворога йде до великих міст. Тобто дійшли до Мирнограда, Покровська і почали оточувати ці міста, а в лоб уже не йдуть», — розповів депутат Дружківської міської ради Микола Довбня.
Через російський удар по Краматорську загинув активіст та вчитель Євген Миргородський. Трагічна загибель Євгена Миргородського сколихнула майже все місто. У соцмережах містяни, як знали його висловлюють щирі співчуття й спогади, які тепер назавжди залишаться у пам’яті.
Станом на січень 2024 року на станції Курахівської ТЕС працювали близько 900 людей, які намагалися тримати її у робочому стані. Щоразу після атаки відновлювали роботу, але коли ворог бачив дим із труб — знову стріляв. Це повторювалося, аж поки руйнування не стали критичними: росіяни пошкодили резервуари для конденсату, а єдиний залізничний міст, який забезпечував доставку палива на станцію, знищили. Без вугілля працювати було неможливо, станція залишилася ізольованою, небезпека посилювалася.
В результаті було ухвалене складне рішення: евакуйовувати працівників ТЕС і обладнання, яке буде можливо вивезти. Фактично — складна й ризикована операція під носом у ворога.
За пʼять місяців вдалося організувати демонтаж і транспортування 50% основного обладнання. Це була складна і ризикована операція.
В Україну повернули тіла 757 полеглих Захисників. З-поміж повернених «на щиті» є полеглі оборонці з Курахівського, Покровського, Бахмутського, Вугледарського, Луганського, Запорізького напрямку та з моргів на території рф.
Проєкт «Контракт 18−24» має на меті забезпечити добровольців віком 18−24 роки гідною фінансовою винагородою, професійним бойовим вишколом за стандартами НАТО та соціальними гарантіями. Головний акцент — це добровільність.
В Міноборони розповіли, що передбачає проєкт «Контракт 18−24»
Для родин у яких народилася дитина, відновлюють грошову компенсацію та одноразову натуральну допомогу у рамках програми «пакунок малюка». У 2025 році вартість компенсації становитиме 7689 грн.
Через перегляд новою адміністрацією США всіх їх поточних програм зовнішньої допомоги, NRC вимушено призупинила виплату грошової допомоги.
Призупинення програми призведе до затримки у переказі коштів або можливого скасування грошової допомоги для домогосподарств, які подали заявки на сайті NeedАid в період з 20 по 29 січня 2025 року
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!