Кремінна на Луганщині, з якої фактично почався бій за Донбас, вимушена виживати при росіянах. В умовах тотального безвладдя та байдужості до комунальних проблем місцевих, людям останні кілька днів доводиться ночувати у підвалах — як вони самі кажуть, «там затишніше».
Фото з відкритих джерел
У місцевих телеграм-каналах мешканці Кремінної скаржаться: влада повністю ігнорує їхні потреби. Обіцяні світло, вода та газ — радше подарунок, аніж комфорт, про який казали окупанти, коли захопили місто. На сьогодні з усіх благ найчастіше є лише газ. Однак без води та електроенергії виживати важче, ніж із відсутністю газопостачання.
«Багато будинків був світла, навіть у центрі міста. Перераховувати немає сенсу, бо світло зроблять, а вже за кілька годин його не буде. З газом все відносно стабільно.
Але по місту прилітає, страшно, щоб не поцілили в будинки чи склад, який між ними, бо в повітря підніметься все. Тому люди на ніч спускаються ночувати у підвали", — розповідають кременчани у пабліках.
З початком українського наступу набагато небезпечніше стало лишатися в домівках. Хоч українська армія і знищує склади окупантів, намагаючись не зачепити мирне заселення, рашисти були готові - тому для провокацій розміщують техніку та склади з БК просто посеред житлових будинків. Люди налякані: окрім загрози детонування складу лишаються й озброєні вояки рф, які не дають життя молоді. Зокрема, дівчатам.
«Біля будинків і підвалів стоять озброєні росіяни. Повз них спокійно не можна пройти — вони улюлюкають. кис-кицяють, намагаються схопити за руку чи вдарити по сідницях. Вже кілька разів скаржилися поліції, всім байдуже», — скаржаться місцеві.
Віднедавна в'їзд у місто можливий лише за перепустками. Через це люди фактично замкнені у Кремінній.
«З 10 липня в'їзд у місто за перепустками, які видають в адміністрації на 3 місяці. Без прописки заїхати важко, навіть якщо є родичі тут — можуть не пропустити. Постійно черги з тих, хто має навіть якісь документи, що тут жив. Усе на розсуд чергових», — скаржаться навіть очікуни у проросійському телеграм-каналі.
Враховуючи, що продукти більшість купували у сусідньому Рубіжному, їм доводиться обирати між захмарними цінами окупантів та низькою якістю продуктів. Інколи доходить до крайнощів — коли куплене м’ясо доводиться викидати, щойно його доносять додому.
«Сором продавцям магазину, який у центрі міста. Йдучи з роботи, зайшла по м’ясо, кілограм гомілок коштує 600 рублів, хоч там м’яса майже немає! Коли дійшла додому, відкрила його — воно страшенно смердить. Довелося відразу ж викинути, бо собакам це небезпечно давати, щоб вони не потруїлися! Такий випадок не вперше. Хочеться колись зібратися, піти назад і кинути це м’ясо в обличчя, щоб при мені продавці його й з'їли! І продають таке м’ясо всім, навіть вагітним на останніх термінах, хоча й розуміють, що жінки не повернуться до них у таку спеку. Нелюдське ставлення до нас, як до бруду», — обурюється мешканка Кремінної.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!