ВІДЕО. Росіяни обстріляли Донеччину забороненими фосфорними снарядами

Українські військові показали відео обстрілу фосфорними боєприпасами на Донеччині, які заборонені Женевською конвенцією.

Фосфорні снаряди рашисти застосували в смт Велика Новосілка, що недалеко від Вугледара. Один із таких обстрілів зняли на відео бійці Нацгвардії.

«Ці снаряди небезпечні тому, що окрім того, що випалюють все живе, так ще й надзвичайно отруйні для довкілля», – наголошують військові.

Зазначимо, що Женевська конвенція забороняє використання фосфорних снарядів. Попри це, російські окупаційні війська з початку повномасштабного вторгнення застосовували їх на Донеччині, Луганщині, у Запорізькій області, а також на острові Зміїний.

Фосфорні боєприпаси – це вогненебезпечні боєприпаси, які містять білий фосфор, що дуже активно спалахує від контакту з киснем. Білий фосфор викликає не просто опіки, а глибокі рани, починаючи від ураження кісток до змертвіння тканин.

Brennende Zwiebel або «Палаючий купол» – неофіційна назва фосфорних бомб, поширена серед військових ще з часів Першої світової. У Другій світовій війні нацисти Третього Рейху також застосовували ці жахливі за наслідками боєприпаси. Ця зброя містить білий фосфор – сполуку, температура горіння якої перевищує 800°C.

Одне влучання такої бомби може знищити кілька сотень квадратних метрів території. Водночас людям, які зазнали ураження, фосфорні боєприпаси завдають тяжких та болісних каліцтв або призводять до смерті. Небезпеку несе не тільки вогонь, а й продукти горіння, вдихання яких знищує легені.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся! 

2023 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2023 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev