ВІДЕО. Свято нескорених: сьогодні – День захисників і захисниць України

У п’ятницю, 14 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва.

Сьогодні День Захисників і захисниць України

Своє свято відзначають ті, хто вже дев`ятий рік зі зброєю в руках боронить рідну країну від російських окупантів. Ті, хто докорінно змінив своє життя, аби зберегти життя мільйонів українців.

Безпрецедентні зразки мужності та відваги, виявлені нашими бійцями на передовій новітньої російсько-української війни, сотні відданих життів за Батьківщину потребують гідного вшанування з боку суспільства й держави.

Дата 14 жовтня вибрана не випадково: цього дня відзначається християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а у 1999 році встановлений і День українського козацтва.

З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.

Вже у ХХ столітті козацькі традиції боротьби за незалежність України наслідували вояки армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. І не випадково днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім.

І нині українська армія береже бойові традиції предків, тому у війську з’явилися назви з іменами легендарних українських полководців та уславлених формацій минулого. Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв – головний убір "мазепинка", нарукавний тризуб. А гасло "Слава Україні! – Героям слава!" стало офіційним вітанням українського війська.

Сьогодні мільйони українців дякують своїм захисникам і захисницям за їх захист і боротьбу. А мужністю і силою наших воїнів вражений весь світ. 

Українських захисників і захисниць привітав Президент України Володимир Зеленський:

Привітання від Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного:

Вітання від Командувача Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенанта Сергія Наєва:

Сьогодні у 50 країнах відбудуться мітинги в рамках Всесвітньої компанії  #DefendingUkraine до Дня Захисників України.

А Укрпошта з нагоди свята випустила перші марки із серії Збройні сили України. До цієї першої партії увійшли такі війська: ВМС, ТрО, ССО, ДШВ, а також Повітряні сили ЗСУ в образі Привида Києва.

2023 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2023 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev