Жителі тимчасово окупованих територій Донбасу розповіли, яких послуг їм не вистачає на КПВВ / фото: БФ "Право на захист"
Монітори БФ «Право на захист» опитали 1059 повнолітніх мешканців тимчасово окупованих територій (ТОТ), які перетинали лінію зіткнення через 5 КПВВ в Донецькій та Луганській областях.
Опитування стосувалося того, якими послугами вони користувалися би на або поблизу КПВВ, за яких умов вони б це робили, та які служби, на їхню думку, обов’язково мають бути присутні на КПВВ.
Зазначається, що надзвичайно високим є попит на адміністративні послуги серед мешканців ТОТ.
ЧИТАЙТЕ: Большинство пересекающих КПВВ на Донбассе — это пенсионеры из ОРДЛО
82% респондентів хотіли б мати можливість отримувати їх якомога ближче до місця, де перетинають лінію зіткнення. Найбільше опитаних цікавлять послуги, які надаються управліннями соціального захисту населення та Пенсійного фонду України.
Високо затребувані також додаткові сервіси, такі як друк, копіювання, сканування документів, фото на документи, поштові послуги.
78% опитаних хотіли б отримувати банківські послуги на КПВВ. Найчастіше — знімати готівку та здійснювати операції за своїми рахунками, проходити фізичну ідентифікацію, обов’язкову процедуру для пенсіонерів із ТОТ, оформлювати електронне пенсійне посвідчення у вигляді банківської картки.
Товари, які можна придбати на контрольованій урядом Україні території, також користуються високим попитом серед мешканців окупованих територій — 67% опитаних хотіли б мати можливість купувати товари на або поблизу КПВВ.
Респондентів також запитали щодо бажаних та необхідних сервісів на КПВВ.
Абсолютно необхідною переважна більшість респондентів вважає присутність медичних працівників. Банківські послуги випереджають охорону правопорядку.
Наступні за значенням — державні установи (ПФ, УСЗН, ДМС, ДРАЦС) та юридичні послуги (нотаріус, юрист).
Додатково серед послуг, які вони бажали б отримувати на КПВВ, мешканці ТОТ зазначали пошту, інтернет, обмін валют та залізничні каси.