ДонОДА віддасть 53 млн грн за будівництво заводу спійманій на розтраті фірмі з оточення нардепа Требушкіна / фото з відкритих джерел
На околиці Костянтинівки, в зоні екологічної небезпеки, за 53,3 млн грн планують побудувати завод для знешкодження біовідходів. Підзвітне Департаменту екології та природних ресурсів ДонОДА КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» планує доручити будівнивництво ПП «ДОНБАС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС», попри те, що фірма є одним з фігурантів у кримінальній справі з розтрати 3 млн грн державних коштів, повідомляє ІА «Вчасно».
«ДОНБАС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС»: збитки державі, довгобуди, давні зв'язки з чиновниками
У «кишені» ПП «ДОНБАС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС» за кілька років співпраці з Донецькою ОДА та міськими установами назбиралося 58 договорів на загальну суму понад 330 млн грн.
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині підозрювана в розтраті фірма з оточення нардепа Требушкіна «освоїть» мільйони Євробанку
ЧИТАЙТЕ: Багатомільйонний тендер ДонОДА вчергове виграла наближена до мера Покровська фірма
За цей час підприємство встигло заробити славу розкрадача бюджетних коштів.
Яскравий тому приклад — «загублені» ним будматеріали на 3 млн грн бюджетних коштів під час будівництва ЦНАПу в Покровськ. За два роки будівництво встигло обернутися розслідуваннями журналістів та правоохоронців.
ЧИТАЙТЕ: Розтрата майна при будівництві ЦНАПу в Покровську: поліція продовжує розслідування
Цікаве також походження «ДОНБАС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС». Дарма, що воно зареєстроване в Києві — його коріння в Мирнограді на Донеччині. Один з його засновників, Наталія Прокопова, є дружиною Костянтина Прокопова — давнього бізнес-партнера міського голови прифронтового Покровська Руслана Требушкіна.
Прокопов та Требушкін тривалий час керували ТОВ «Донмет», що вело торгівлю відходами та брухтом. Згідно з повідомленнями ЗМІ («Взаимовыгодное сотрудничество мэра Покровска с бывшим ментом Прокоповым: как дерибанят бюджет»), вони відпрацювали цілу схему — від незаконної вирізки металевих конструкцій на шахтах і далі до експорту цього цінного вантажу.
ЧИТАЙТЕ: 42 мільйони за півтора роки: як наближені до мера прифронтового Покровська підприємці виграють вигідні тендери
ЧИТАЙТЕ: Никогда не было, и вот опять: на Донетчине многомиллионный тендер выиграла фирма из окружения мэра Покровска Требушкина.
Крім ПП «Донбас Будіндустрія сервіс», на тендері грали ще дві фірми. Це постійні отримувачі замовлень на сотні мільйонів гривень від обласних чиновників: ТОВ «Донецький інститут води» та ТОВ «ОКВИН-5».
Максимально допустимо високу ціну запропонувало ТОВ «Донецький інститут води». ПП «ДОНБАС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС» зголосилось виконати роботи на 36 тис грн дешевше. А найнижчу, аж на 3,5 млн грн, ціну виставило ТОВ «ОКВИН-5». І на цьому учасники зупинилися — ніхто далі не торгувався. Тож переможцем мало б вийти «ОКВИН-5», але замовник цей варіант відхилив. Причина тому — численні невідповідності в документації, що її подала фірма на тендер. І слід сказати, їх було аж 11. А це не може не дивувати, адже за роки співпраці з обласними та місцевими чиновниками ТОВ «ОКВИН-5» мало б «з'їсти собаку» на участі в тендерах. Принагідно буде сказати, що за останні три роки фірма отримала від державних та місцевих установ більше 70 замовлень на суму, що перевищує 600 млн грн.
Таким чином перемога автоматично перейшла до ПП «ДОНБАС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС».
Варто зауважити, що фірма-переможець не має власного обладнання. Вона братиме його в оренду у наближених до ексмера Покровська фірм: ТОВ «Сіті-строй 2017» та ТОВ «Будресурс». Першою володіють безпосередньо директор ПП «ДОНБАС БУДІНДУСТРІЯ СЕРВІС» Антон Вітушинський та вищезгадуваний колишній бізнес-партнер Руслана Требушкіна Костянтин Прокопов. А другою донедавна керував Дмитро Кравченко. Людина з таким ім’ям разом з братом Руслана Требушкіна — Олексієм, керують у Покровську ячейкою партії «Відродження».
Не можна також обійти увагою сумнівні документи, що їх подало на тендер ТОВ «Донецький інститут води». Так, в підтвердження досвіду аналогічних робіт, фірма прикріпила договір будівництва водогону, де на етапі проведення тендеру, як свідчать матеріали судової справи, Служба Держаудиту виявила численні порушення. До того ж роботи по цьому договору виконані тільки частково.
Крім того, за даними «Громадського патруля Донеччини», раніше ТОВ «Донецький інститут води» в підтвердження кваліфікації взагалі надавало договір будівництва, що нібито відбувалось у Грузії. Як свідчить це джерело, контракт, підписаний з грузинським контрагентом мав бути виконаний ще 2015 року, але «Інститут води» гроші за нього так і не отримав. Більше того, телефонний номер замовника цих робіт зареєстрований на ім’я гендиректора «Донецького Інституту води» Дмитра Швидченка.
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині суд скасував результати тендеру вартістю понад 67 млн грн
ЧИТАЙТЕ: 11 «друзів» Натруса або Що чистить Департамент екології ДонОДА: довкілля чи бюджет?
Відповідно до документів про будівництво, завод для знешкодження біовідходів має вирішити наболілу для мешканців Костянтинівського району проблему — запобігти створенню нових скотомогильників.
Місцеві активісти повідомляють, що на околицю Костянтинівки регулярно звозять рештки тварин з м'ясних комбінатів АПК-Інвест, а існуючий там «кістковий завод» не має достатніх потужностей для їхньої переробки.
«Відходи туди везуть через Констянтивніку, і сморід від них чути дуже далеко… То не завод, а лише сарай для відводу очей», — коментує нинішню ситуацію екоактивіст та журналіст Володимир Березін.
Новий завод планують побудувати на території Новодмитрівської сільської ради Костянтинівського району до кінця 2020 року. Його потужність — 8000 тон відходів на рік.
За даними реєстру ОВД, в межах санітарної зони заводу відсутні житлові будинки, інфраструктурні об'єкти, рекреаційні зони. Також зазначено, що понаднормового негативного впливу на навколишнє середовище виробництво не завдасть.
Залишається питання, чи впорається з таким стратегічно важливим завданням фірма, яку «спіймали» за розкраданням державних коштів.