«Ми прощалися назавжди з тими, хто ризикнув вийти з підвалу»: розповідь 77-річної мешканки Лиману

В укритті 77-річна жінка провела п'ять днів, а коли ризикнула повернутися у свою квартиру — побачила повністю вибиті вікна. Через постійні бомбардування міста довелося виживати у холодному підвалі.

«Ми прощалися назавжди з тими, хто ризикнув вийти з підвалу»: розповідь мешканки Лиману про виживання під обстрілами

77-річна пані Зоя з Лиману напередодні повномасштабного вторгнення перенесла складну операцію, у зв’язку з чим стала немобільна, пересувалася за допомогою спеціальних засобів реабілітації. 24 лютого жінка прокинулась від потужних вибухів. Історію пані Зої розповідає Гуманітарна місія «Проліска». 

Добре, що поруч були небайдужі сусіди які віднесли жінку до підвалу, де вона разом з іншими переховувалась від обстрілів. В укритті вона провела п'ять днів, а коли ризикнула повернутися у свою квартиру — побачила повністю вибиті вікна. Через постійні бомбардування міста, пані Зоя була вимушена повернутися та виживати у холодному підвалі.

На початку війни у місті знищили усі навколишні школи, лікарні та підприємства — життя зупинилося. Місто залишилось без газу і води, сусіди готували їжу на багатті біля під’їзду. Зоя Іванівна була зовсім одна, її чоловік та діти померли під час бойових дій. Попри допомогу сусідів, жінці було дуже важко переживати постійні обстріли та гуманітарну кризу. Одного дня до підвалу завітали волонтери, які запропонували їй евакуюватися до більше безпечного місця, і жінка погодилась.

«Я і так тягнула до останнього, все сподівалась на краще, але далі там залишатись було неможливо. Я пам’ятаю, перші дні після окупації. Голод, розпач, суцільний жах. Всі були нажахані літаками, бомбами. Обстріли не переривалися ні на мить. Ми завжди прощалися назавжди, з тими хто ризикнув вийти з підвалу, для того, щоб набрати питної води, чи приготувати їжу. Багато хто не повертався…», — розповідає Зоя Іванівна.

Волонтери евакуювали пані Зою до Дніпра, де вона оселилася в місце компактного проживання для людей з інвалідністю. Там співробітники команди «Проліски» познайомилися з жінкою і в ході розмови з’ясували її потреби. Спеціалісти гуманітарного центру в Дніпрі оперативно зреагували на запит пані Зої.

Жінка була супроводжена до управління податкової служби, де їй була надана допомога в оформленні ІПН коду, після чого до банківського відділення, для відкриття банківського рахунку та управління пенсійного фонду України у Дніпрі, де їй була надана допомога в написанні заяви на зміну способу виплати пенсії.

Відтепер пані Зоя може отримувати пенсійні виплати на банківську картку. Що значно спростить життя жінці. Також волонтери передали жінці засоби гігієни та сезонний одяг.

2023 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2023 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev