Компанія заявила, що атака на неї є диверсією проти інтересів країни, паралізує роботу на стратегічно важливих об'єктах і ставить під загрозу безпеку держави.
Раніше правоохоронці заявили, що вбачають у діях компанії штучне ціноутворення та "махінації" з документацією. Фото тематичне, з відкритих джерел.
Компанія «Автомагістраль-Південь», яка займається фортифікаційними роботами вздовж лінії фронту, зокрема — Покровському напрямку, заявила про зупинку робіт через дії Нацполіції. Про це повідомили у пресслужбі компанії, зауваживши, що зупинили роботу вимушено — після «силового захоплення офісу компанії» та «погрому у квартирах співробітників».
Зокрема, в «Автомагістралі-Південь» зауважують, що правоохоронці під час обшуку вилучили надважливі документи — проєктну та виконавчу документації по об'єктах критичної інфраструктури. Також Нацполіція вилучила засоби зв’язку, що виключає можливість управляти та координувати дії виробничих підрозділів.
«Зупинені роботи на об'єктах критичної інфраструктури, а насамперед по об'єктах фортифікації вздовж лінії фронту. Зокрема, на Покровському напрямку! Виникає ризик обриву логістичних та військових маршрутів внаслідок неможливості здійснення утримання прифронтових доріг», — повідомили у компанії.
У пресслужбі «Автомагістраль-Південь» додають, що слідство досі так і не змогло пояснити, навіщо було атакувати компанію. Водночас зауважують, що підозри у порушенні тендерів та неправдиве ціноутворення мають вирішуватися у судовому порядку, а не шляхом обшуків і втручання в роботу компанії.
Крім того, в компанії зауважують, що вбачають у діях поліції «замовний характер справи». Тож тиск правоохоронців вирішили оприлюднити.
«Інтернет-сайтам і телеграм каналам вже пропонують гроші за розміщення проти нас сфабрикованого компромату. Найближчими днями очікуємо хвилю проплачених публікацій. Деякі вже почали відпрацьовувати замовлення», — додають у пресслужбі.
Напередодні, 4 жовтня, додому до працівників «Автомагістраль-Південь» та в офіс компанії вломилися правоохоронці, які, за заявами пресслужби, влаштували «маски-шоу». Зокрема, людям не давали можливості скористатися правовою допомогою, а їх самих і членів їх родин принижували.
«Принижувалась честь і гідність членів родин. Завдано важкої психологічної травми маленьким дітям, фактично взятих силовиками у заручники», — додають у компанії.
Водночас на сторінці Національної поліції 7 жовтня повідомили. що причина обшуків — підозра у незаконному завищенні ціни.
«Під час досудового розслідування встановлено, що посадовці шляхом „штучної“ націнки неправомірно збільшили вартість товарів, внесли недостовірні відомості до актів виконаних робіт, чим спричинили збитки державному бюджету в особливо великих розмірах — на суму понад мільярд гривень», — пояснює пресслужба ГУНП.
Крім того, вони додають, що діяльність підприємства не була заблокована — воно продовжило функціонувати у штатному режимі.
Фото тематичне. з відкритих джерел
Зауважимо, що скандали з фірмою «Автомагістраль-Південь» розпочалися значно раніше, аніж правоохоронці опублікували заяву на сторінці ГУНП. Зокрема, у квітні 2024 року прокуратура Донеччини вимагала визнати недійсним договір з капітального ремонту моста через річку Сіверський Донець, який розташований на дорозі держзначення «Добропілля-Лиман». Правоохоронці не лише вважають, що ремонт мала проводити фірма, яка запропонувала найнижчу ціну, а й взагалі сумніваються у його доцільності через безпекову ситуацію.
Тоді з’ясувалося, що у листопаді 2023 року Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Донецькій області проводила тендер з особливостями на капітальний ремонт мосту Добропілля — Лиман, повідомляє «Вчасно». В обґрунтуванні закупівлі Служба вказала, що побудований у 2004 році міст вже ремонтували у 2018-му, проте у 2022-му конструкція зазнала ушкоджень через обстріл.
Попри те, що доцільність ремонту вже була під питанням, питання виникли до сум, за які підрядники пропонували відремонтувати міст. Зокрема, «Харківмістдорбуд» запропонувало вартість робіт дешевшу на 19 млн. Однак пропозицію компанії відхилили, оскільки товариство нібито подало не весь комплект необхідної документації. Тому у січні 2024 року Служба відновлення та розвитку інфраструктури уклала договір з ТОВ «Автомагістраль-Південь» — за 499 млн грн.
Зауважимо, що товариство входить не лише до списку улюбленців Служби відновлення та розвитку інфраструктури Донецької області, а й раніше було найбільшим підрядником урядової програми «Велике будівництво». У 2023 році фірма вказала, що отримала понад 8 млрд гривень доходу.
З урахуванням такої популярності кримінальні справи не оминули діяльність підприємства. Єдиний реєстр судових рішень містить 582 різних документи щодо багатьох кримінальних проваджень.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!