Справа щодо закупки неякісних «броніків»: суд відправив ексочільника Селидового Сукова під цілодобовий домашній арешт

Руслану Сукову повідомлено про підозру в розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій в умовах воєнного стану, а також в нанесенні легкого тілесного ушкодження жінці. Суд обрав запобіжний захід відносно підозрюваного.

Колаж з фото Руслана Сукова та Донецької прокуратури

За клопотанням слідства 21 грудня Красногвардійський районний суд Дніпра ухвалив рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту стосовно ексочільника міста Селидове Руслана Сукова, повідомляє «Вчасно». 

Раніше Сукову було повідомлено про підозру в розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій в умовах воєнного стану.

За даними слідства, у квітні 2022 року депутат міської ради, тимчасово здійснюючи повноваження Селидівського міського голови, уклав договір із підприємцем на постачання військового майна та спорядження. За договором останній мав продати бронежилети, індивідуальне обмундирування, допоміжне екіпірування та прилади для стрільби на загальну суму понад 800 тисяч грн.

«Проте доставлені постачальником бронежилети у кількості 25 шт. не мали маркувальних позначень і не відповідали державним стандартам та технічній специфікації. Розуміючи, що вказані екземпляри не могли використовуватись за своїм прямим призначенням, підозрюваний забезпечив перерахування підприємцю бюджетних коштів у розмірі 300 тис. грн», — повідомляла Донецька обласна прокуратура.

«Не маючи у своєму розпорядженні достовірної та об’єктивної інформації про реальну потребу добровольчих формувань територіальної оборони, частин та з’єднань Збройних сил України у військовому обладнанні та спорядженні, зокрема, щодо їх якісних характеристик та вимог, а також офіційного звернення про закупівлю військового обладнання та спорядження, за власної ініціативи, провів перемовини з фізичною особою-підприємцем щодо можливості закупівлі Селидівською міською радою військового майна та спорядження, яке у випадку укладення відповідного договору та поставки не могло відповідати встановленим вимогам і стандартам щодо безпеки при їх використанні підрозділами територіальної оборони, частинами та з’єднаннями Збройних сил України», — йдеться у матеріалах суду.

Крім того, у серпні 2022 року депутат, перебуваючи у приміщенні однієї з міських лікарень, наніс тілесні ушкодження місцевій мешканці на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин. Тож Сукову повідомлено й про підозру в умисному нанесенні легкого тілесного ушкодження. 

На думку слідства, є ризики, що Суков може переховуватись від слідства, впливати на свідків або потерпілу чи знищити докази імовірного злочину. Тож слідчий клопотав про обрання запобіжного заходу саме у вигляді домашнього арешту.

Підозрюваний у судовому засіданні заперечував проти задоволення даного клопотання, оскільки вважає, що немає жодних підстав для обрання відносно нього такого запобіжного заходу.

«Вину свою він не визнає, вважає що підозра необґрунтована, а дана справа має політичний мотив», — зазначається в ухвалі.

Однак врешті до Сукова судом застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту без застосування електронного засобу контролю до 19 лютого 2023 року. На ухвалу може бути подана апеляційна скарга, але поки що Єдиний державний реєстр судових рішень не містить інформації щодо поданої апеляції. 

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev