Розслідувачі заявили, що причиною трагедії стала несправна українська ракета ППО.
Фото: ДонОва
Зранку 18 вересня видання The New York Times опублікувало власне розслідування про ракетний удар по Костянтинівці 6 вересня.
Журналісти пишуть, що на торговий ринок прилетіла ракета 9М38 з українського комплексу «Бук». Зокрема, газета стверджує, що нібито ракету запустили з Дружківки, а збій стався на тлі боїв, «які часто відбуваються навколо».
Американці наводять аргументи, посилаючись на очевидців, які говорять, що начебто чули два пуски на околицях міста, а також на журналістів The New York Times, які перебували на місці ймовірних пусків і показали фото звідти.
Нам також пропонують аналіз відео, яке оприлюднив президент Зеленський.
На записі можна побачити відображення ракети на дахах машин і те, як реагують люди, які обертаються на звук польоту ракети. У виданні стверджують, що траєкторія прольоту вказує на те, що запуск відбувся з підконтрольної Україні території.
Разом з тим, журналісти також стверджують, що знайшли сліди від запуску ракет і гусеничної техніки.
Американці дослідили розміри отворів і фрагментів кубічної форми, які вилетіли з ракети, знайдених на місці події. Вони нібито дійшли до висновку, що результати віднайденого відповідають за розміром і формою ракеті 9M38, яку запускає мобільний зенітний комплекс «Бук». Нагадаємо, що Україна офіційно повідомляла, що по Костянтинівці росіяни вдарили ракетою С-300.
Так представники NYT доходять до висновку, що, ймовірно, ракета вийшла з ладу та впала, не влучивши в ціль, адже її максимальна дальність становить трохи більше 17 миль. Причиною могла стати несправність електроніки, або пошкодження оперення.
Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк відреагував на розслідування The New York Times. За його словами, публікація матеріалів в іноземних виданнях, де присутні сумніви щодо причетності росії до удару по Костянтинівці «спричиняє зростання конспірологічних теорій, а отже, вимагатиме додаткової юридичної оцінки з боку слідчих органів».
Подоляк каже, що люди обов’язково дізнаються, що сталося в Костянтинівці, а обставини удару по Костянтинівці вивчають правоохоронці. Він також додав, що це росія розпочала вторгнення в Україну, регулярно завдає масованих ударів та цивільних. Україна ж веде виключно оборонні дії, захищає себе та свої території.
СБУ, своєю чергою, в коментарі УП, зазначили, що за даними слідства, ворог ударив по ринку із комплексу С-300. Про це свідчать ідентифіковані уламки ракети, вилучені на місці трагедії. Зокрема у Сухопутних військах ЗСУ сказали, що вони теж не могли застосовувати «Буки», бо їх просто немає в них на озброєнні, зокрема тому ці установки Повітряних сил ЗСУ в день атаки на Костянтинівку не застосовувалися.
Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко зазначає, що так зване розслідування дискредитує Україну та маніпулює фактами. Фахівець каже — «найцікавіше» у розслідуванні New York Times — версія з ракетою 9М38. У виданні висновок про те, що це була саме ракета від ЗРК «Бук», анонімні «професіонали» роблять з того, що уражувальні елементи, віднайдені в Костянтинівці - кубічної форми. Точно такі ж, як елементи, що в ракетах 9М38.
Попри те, так звані «професіонали» з New York Times не згадали того, що такі ж елементи використовуються в ракетах ЗРК С-300.
Фото бойової частини, що не розірвалася, однієї з ракет С-300, що впала в Миколаєві
У газеті згадують про напрямок польоту ракети, у якій розглядається виключно горизонтальний політ, але також взагалі не говорять вертикальне пікірування. Так шість «професійних» журналістів повністю проігнорували рефлексію, фізичне явище, що дозволяє розглядати дві версії, але ніяк не одну.
Військово-політичний оглядач також зазначає, що в статті також присутні маніпуляції щодо звуку.
«Люди на відео повернули голови у бік, звідки летіла ракета. Але, знову ж таки, люди, які були в зоні обстрілів не раз, чудово знають, що звук у просторі поширюється спотворено і напрям джерела часто ми сприймаємо помилково. Тобто це фізичне явище так само заперечується „професіоналами“ New York Times?..», — наголошує Коваленко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Промити мізки, дискредитувати та кинути «бойовий клич»: як працює російська пропаганда, і чи можна від неї вберегтись
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!