Окупанти активізували штурми на торецькому напрямку й одночасно продовжують його на покровському. Це уповільнює їх просування, адже росіянам не вистачає сил, аби масштабно атакувати ЗСУ на обох напрямках.
Ворог пригальмовує своє просування через одночасний наступ на покровському та торецькому напрямку/ Ілюстративне фото
«На торецькому напрямку ворог ввів у бій додаткові сили та засоби, зокрема, у напрямку Нью-Йорка, на перехрестя вулиць Нової та Юності селища Північне і в напрямку Майорськ — Північне та Шуми — Північне, — пише Машовець. — Очевидно, що ударне тактичне угруповання противника, що діє на торецькому напрямку, має своїм найближчим завданням — просунутися в район селища Нью-Йорк, а також вийти на лінію Залізне-Північне».
«Не треба сумніватися, якщо атаки ворога в напрямку села Калинове будуть успішними, він зможе взяти під контроль це село і вийти на дорогу на південь від Старої Миколаївки. Ворог посилить тиск на селище Нью-Йорк, як з півдня, так і зі сходу. В першу чергу, в напрямку Юр'ївки й Олександрополя», — додає Машовець.
«Окупанти різко активізувалися безпосередньо „у напрямку“ самого міста зі сходу та півдня, але це не найкраще рішення. Ведення будь-яких лобових наступальних дій на підготовлену систему оборони противника, як то кажуть „в лоб“, явно „менш ефективно“ з погляду теорії та практики військового мистецтва, ніж дії з „охоплення та оточення“», — пише Машовець.
«Якщо припустити, що Торецьк є головною метою літньо-осінньої кампанії противника, то це подальше „пробуксовування“ на Краматорському напрямку, що стало основним підштовхуючим фактором для командування угрупування військ „Центр“ самостійно розпочати активні наступальні дії на Торецькому напрямку, не чекаючи якихось результатів від своїх „колег“ з УВ „Юг“, — пояснює Машовець. — Очевидно також, що саме на командування УВ противника „Центр“, так би мовити, „покладено“ відповідальність його „вищим командуванням“ за планування, організацію та проведення гіпотетичної „Торецької наступальної операції“ у встановлені терміни. Це, своєю чергою, також могло б неабияк стимулювати командування УВ „Центр“ розпочати „Торецький фестиваль“ швидко та рішуче».
За словами Машовця, це важливо, адже на цей момент УВ «Центр» ще дуже далеке від виконання цих завдань. Іншими словами, воно просто не може різко і в значних масштабах нарощувати свої зусилля на торецькому напрямку, в рамках тих сил і засобів, які воно має.
За аналізом оглядача, цілком імовірно, що «уповільнення» на покровському напрямку УВ «Центр» пов’язане саме з тим, що йому довелося «перемикнутися» безпосередньо на торецький напрямок.
«Як на мене, таке бажання ворога „наступати тут, й там встигнути просунутися…“, може зіграти з ним досить злий жарт — адже можна, не наступити тут, а там — не встигнути. З однієї банальної причини — командування УВ противника „Центр“, попри будь-які здорові та тверезі думки, не роблячи спроб сконцентруватися на якомусь одному завданні, продовжує „мати бажання“ атакувати одночасно і тут, і там. По суті, добровільно обмежуючи себе в силах і засобах на обраних напрямках», — пише Машовець.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!