Українській армії варто зберегти динаміку наступу у зимовий період та використати свою перевагу над ворогом.

Фотоілюстрація Томаса Левінсона/The Daily Beast/Getty
Фотоілюстрація Томаса Левінсона/The Daily Beast/Getty

В інтересах України було б зберегти динаміку протягом зими

Після низки поразок росії у війні міністр оборони Великобританії Бен Уоллес закликає Україну «продовжувати чинити тиск, зберігати імпульс» та продовжувати свої атаки на війська путіна в зимові місяці.  За його словами, таку пораду він дав би своїм українським колегам, з якими спілкується "майже щотижня", пише американське аналітичне інтернет-видання The Daily Beast.

Враховуючи перевагу, яку українці мають у підготовці, техніці та якості особового складу над деморалізованими, погано навченими, погано оснащеними росіянами, в інтересах України було б зберегти динаміку протягом зими, вважає Воллес.

Він також зазначає, що ЗСУ отримали від міжнародної спільноти 300 тисяч комплектів зимового одягу, які є важливою необхідністю для зимового наступу.

Натомість відзначив погане забезпечення російської армії.

«Російський підрозділ нещодавно був розгорнутий без їжі, без шкарпеток і з невеликою кількістю зброї. Це катастрофічно для людини, яка йде в поле. У росіян є масштаби, але вони не дуже хороші», – сказав британський міністр оборони.

Міністр також наголосив, що світ "шокували" мужність і вміння українських захисників і захисниць, а також величезні недоліки російських збройних сил.

Як зима вплине на хід війни

У Пентагоні порівняли рівень підготовки України та Росії до бойових дій взимку. Голова Пентагону Ллойд Остін заявив, що ЗСУ будуть у "набагато кращому стані, ніж їхні противники".

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі вважає, що й українці, і росіяни візьмуть оперативну паузу. Все тому, що погодні умови знизять бойову активність та ускладнять логістику.

Колишній командувач військ США в Європі Бен Ходжес припустив, що ЗСУ продовжать контрнаступ, але темп сповільниться. Українські військові точно будуть мати успіх зимою.

У розвідці Великої Британії переконані, що з настанням зими та похолоданням російській армії буде дуже непросто вести бойові дії на території нашої держави. Найбільше на боєздатність ворожих військових вплине зміна світлового дня, низька температура та погода.


 

Росія, війна в Україні, ЗСУ, наступ ЗСУ, міністр оборони Британії